Sel pühapäeval, 14. septembril on vanavanemate päev

Igal aastal tähistatakse septembrikuu teisel pühapäeval vanavanemate päeva. Vanavanemad on meie kultuuriline pärand, meie varakamber, tarkuste varaait ja vundament, millel püsime.

Vanavanemate päeval tasub vanaemasid ja vanaisasid tavapärasest enam tähelepanuga hellitada: valmistada ette lõunasöök värskes õhus, minna koos terviserajale, külastada ühiselt muuseumi, vaadata vanu fotosid ja teha uusi pilte. Samuti kogutakse vanavanemate tarkuseteri ning koogi, moosi ja muu maitsva toidu retsepte.

Tänapäeva kultuur on väga noortepõhine, suuremat rõhku pannakse noortele nii sotsiaalvaldkonnas kui igapäeva asjades. Meie vanaemad-vanaisad on justkui koorem, mida peame oma palga ja ajaga üleval pidama. Kui me neid nii kohtleme, siis just sellised nad ongi. Tegelikult on vanavanemad meie kultuuriline pärand, meie varakamber, tarkuste varaait ja vundament, millel püsime. Koheldes neid väärikalt ja austusega muutuvad nad väärikaks ja auväärseks ning rõõm on mõlemapoolne.

Nädalavahetusel tähistatakse Vanavanemate päeva Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, Keila Kultuurikeskuses, Eesti Maantemuuseumis ja Tartu Mänguasjamuuseumis. Leidke endale meelepärane üritus, mida ühiselt külastada.

Vanavanemate päev lisati riiklike tähtpäevade nimekirja veebruaris 2010, lisaks peetakse vanavanemate päeva ka mujal maailmas rahvuspühana, näiteks USA-s, Kanadas, Prantsusmaal, Itaalias, Poolas, Inglismaal.

Allikas: www.goodnews.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.