Seesmise rahu harjutus ehk armastuse kaja

Kui teed seda harjutust järgmise paari nädala jooksul kolm kuni viis korda päevas, hakkad end harjutama seesmise kerguse ehk armastuse kajaga. See muutub sulle üha loomulikumaks harjumuseks, kuni sellest saab sinu vaikeolek. Siis piisab sul vaid sellest, kui käe südamele asetad ning kogu protsess algab automaatselt ise.

  1. samm: sulge silmad ja aseta käsi südamele. See lihtne tegu päästab su kehas valla kemikaali nimega oksütotsiin, mida tuntakse ka „armastuse hormooni“ nime all.
  2. samm: kujutle, et hingad südame kaudu sisse ja välja. Hinga välja sügavamalt kui sisse, otsekui Maa külgetõmbejõud tiriks su hingeõhku maapinna poole. Hinga kuus korda sisse ja kuus korda välja, iga kord hingates välja sügavamalt kui sisse. Jätka selle tegemist, kuni su hingamine muutub rahulikuks ja tundub sulle loomulikuna.
  3. samm: jätka südame kaudu hingamist. Kujuta igal sissehingamisel ette, et hingad sisse kergust, armastust ja kaastunnet. Hinga välja normaalselt. Hinga igal sissehingamisel kergust, armastust ja kaastunnet. Ja hinga seejärel välja. Kolmanda sissehingamise järel tunned sa end sisse tõmbamas kergust, armastust ja kaastunnet oma südame kaudu. Võid väljahingamisel käe südamelt langetada ja silmad avada.

Pane tähele, kuidas tunned end oma kehas praegu, võrreldes minuti taguse ajaga. ehk tunned sa end kergemalt, vabamalt ja lõõgastunumalt. Ehk on sul südames või isegi terves kehas soe tunne.

Tee seda harjutust igal võimalusel. Eriti tasuks seda proovida siis, kui sa ei tunnegi end väga stressis (või tunned end lausa hästi). Niimoodi õpid harjutust paremini kasutama neil hetkedel, kui oled päriselt stressis ja püüad maha rahuneda. Võid pärast esimest korda seda harjutust teha avatud silmadega.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Babtist de Pape´i raamatust „Südame vägi“.

Seotud