Sõrmus ei ole ainult kaunistuseks, see võib oluliselt mõjutada kandjat, vastavalt võimendades teatud iseloomuomadusi. Nii sõrmel, sõrmusel kui ka kivil on oma kindel tähendus. Astroloogiliselt näitavad sõrmused ühes või teises sõrmes just soovi muuta oma iseloomu. Iga sõrm esindab kindlaid omadusi, mis on reeglina positiivsed, kuid liialduste korral võivad muutuda negatiivseteks. Sõrmuse valikul ja kandmisel tuleks nende võimalustega arvestada. Sõrmused on ainult tugevdavaks faktoriks ja ei tekita juurde omadusi, mis inimeses loomuomaselt puuduvad.
Paljud ei tea, et riputades endale külge ehteid, laete endasse võimsaid programme, millega on võimalik oluliselt paremaks muuta oma saatust. Samas on võimalik ka rikkuda puhtast teadmatusest oma elu. Näiteks sellest, millisesse sõrme panete sõrmuse, sõltub selle mõju teie saatusele.
Kindlasti on oluline millises käes sõrmust kanda. Vasak käsi on passiivne käsi – vastuvõtja, parem on aktiivne käsi. Vasak on Yin ja parem Yang. Pannes sõrmuse vasakusse kätte, toimub just ümbritsevate energiate vastu võtmine ja seetõttu sobib ka enese laadimiseks ja täiendamiseks ning aitavad meil kaitsta ennast teatud situatsioonide või energiate eest. Sõrmus paremas käes suurendab loovust, aktiivsust ja heldust. Energia liigub välja, mistõttu toimub ka puhastumine. Vasakukäelistel tuleb seda kõike lugeda vastupidi.
Kõige populaarsem sõrmuse kandja on sõrmusesõrm e. nimeta sõrm, Apollo – armastus ilu vastu, loovus, eneseväljendusoskus, head suhted.
1. Nimeta sõrm, sõrmusesõrm – ehtides sõrmusega seda sõrme soovib inimene alateadlikult sisemist õnnetunnet ning kunagi kogetut ikka ja jälle oma ellu tuua.
Sõrmusesõrm on otseselt seotud õnne, edu, loovuse, tunnustuse, ande ja saavutustega. Just loomevõimele lisab sõrmus täiendavat jõudu ja armastust, ilus saab veelgi imetlusväärsemaks. Kui inimene kannab selles sõrmes kahte või isegi enam sõrmuseid, siis ta tunneb puudust nendest omadustest ja soovib neid tugevdada. Kui sõrmust kanda vasakus käes, siis näitab see, et inimesel pole endal usku oma andesse ja sellisel moel soovitakse alateadlikult oma annet võimendada. Juba ammustest aegadest on selles sõrmes kantud abielusõrmust. See sõrm on seotud südamega, mistõttu võib sõrmust selles sõrmes seostada ka tõotuste andmisega. Sõrmus aitab hoida kontrolli all ka oma emotsioone. Parimad sõrmusekivid: nefriit, türkiis, kuukivi, ametüst.
2. Väike sõrm. Seda esindab Merkuur – intuitsioon, suhtlemisoskused, intelligentsus.
Kandes sõrmust väikeses sõrmes otsib inimene võimalust tugevdada oma eneseväljendust ja seltsivust. Sellisel inimesel on hea ärivaist ja teda on tavaliselt raskem mõjutada. Usutakse ka, et võimendab ekstarsensoorseid võimeid. Sõrmus suunab eneseväljendusele läbi loovuse ja rõhutab individuaalsust, mille peamine eesmärk on olla mitte lihtsalt parim, vaid lausa unikaalne. Sõrmuse kandmine väikeses sõrmes muudab inimese vastuvõtlikuks ja intuitiivseks. See võimaldab ligi tõmmata väärtuslikku informatsiooni ja muudab inimese oluliselt intelligentsemaks. Samas on selline inimene valmis oma teadmisi alati ka teistega jagama. Armuasjades näitab sõrmus seda, et inimene on avatud ahvatlusteks, või et ta on vallaline. Sõrmusesse sobivad kivid: merevaik, kuukivi, tsitriin.
3. Keskmine sõrm. Seda esindab Saturn – vastutustunne, õiglustunne, õigel ja valel vahet tegemise oskus, eneseanalüüs.
Sõrmus keskmises sõrmes ühtlustab ja harmoniseerib, negatiivsetel omadustel ei lase esile tõusta, mõnedel omadustel laseb särada ja teisi hoiab tagasi. Kandes sõrmust keskmises sõrmes muutub inimene rahulikuks ja vaoshoituks. Pidevalt kandes sõrmust selles sõrmes on oht, et inimeses areneb soov tunda üksindust ja eraldatust. Sellise inimese jaoks on olulised moraalsed väärtused ja püüd kompenseerida ning tasakaalustada ebakõla. Domineerib soov probleeme lahendada ise ja abi paluma kergesti ei lähe. Armuasjades on see märk armumise algusest. Sobivad kivid: kvarts, korall, ahhaat, akvamariin, rohelised granaadid jne. Kõik kivid, mis tunduvad kandjale pehmete ja rahustavatena.
4. Nimetissõrm, mida esindab Jupiter – juhiomadused, otsustusvõime, enesehinnang, ambitsioonid, võimujanu, raha.
Üks ilmekamaid valikuid sõrmuse kandmiseks. See on kahtlemata soov end teostada, lisab tahtejõudu, eesmärgikindlust ja enesekindlust. Lisab uhkust ja väärikust. Oht üle pingutada, mis toob kaasa egoismi, kontrollivajaduse ja liiga kõrge enesehinnangu. Selles sõrmes kantav sõrmus suurendab võimekust rahaasjadega tegelemisel ning edu saavutamist tervikuna. Armuasjades tähendab nimetissõrmes olev sõrmus seda, et inimene on vallaline ning otsib oma ellu võimalusi abiellumiseks. Kividest sobivad sõrmuses kandmiseks: ametüst, lasuriit, topaas.
5. Pöial – tahtejõud, universaalsus, isikupära, eneseteostamine.
Pöidlas kantav sõrmus on vähem levinud. Selline inimene soovib välja paista, nii oma välimuse kui ka käitumisega, ta soovib väga erineda massist. Selline sõrmus tugevdab individuaalsust, elujõudu, loogilist mõtlemist, kuid nõrgendab tahet. Inimene on täis suuri ideid, mida ei ole tihtipeale võimalik realiseerida, sest ta ei sobi meeskonnatööks. Muutused ja areng on aga võimalikud vaid siis, kui sõrmust pidevalt kantakse, mistõttu tasub hoolikalt kaaluda enne pöidlasse sõrmuse panemist. Armuasju silmas pidades võib pöidlas kantav sõrmus tähendada seda, et inimene on kaaslase otsinguil. Sobivad kivid: granaat, karneool, rubiin.
Allikas: Koduhaldjas.blogspot.fi