Saun on tervise sõber, mis lõdvestab lihaseid ja aitab vabaneda igapäevapingest

Saun kiirendab keha vereringet ning parandab hapniku- ja toitainevarustust, lõdvestab lihaseid ja aitab vabaneda igapäevapingest. Kuuma ja külma vaheldumine ahendavad ja laiendavad veresooni, see aga muudab veresooned vastupidavamaks ja treenib südant. Kõrge kuumus tapab mikroobe, mis muidu meie limaskestadel rõõmsalt tantsu löövad. Lisaks aitab higistamine vabaneda kehas olevatest toksiinidest ja jääkainetest.

Olen alati sauna armastanud. Mu lemmikmälestusedki on sellega seotud. No näiteks see, kuidas me sõbrannaga maal vanaema juures saunalavalt karastavasse veetünni hüppamiseks paljana üle aiamaa lidusime. Nüüdseks olen oma saunakombeid muidugi veidi timminud, siin on minu lemmikud:

● Enne saunalavale ronimist pesen duši all näolt ja kehalt meigi, kreemijäägid ja muu mustuse maha, et keha saaks võimalikult vabalt higistada.

● Kindlasti kuivatan end enne lavale minekut. Kui nahk jääb märjaks, ei hakka see nii kergesti higistama.

● Juustele ei ole kuumus hea, seega kaitsen neid froteerätiga.

● Kuna olen suur saunasõber, higistan mõõdukas kuumuses (ca 80 kraadi) umbes 15-20 minutit, visates vahepeal ka leili. Kui oled algaja, piirdu pigem 8-12 minutiga või nii, nagu sulle mõnus ja paras tundub.

● Alles pärast esimest higistamisringi on maskide aeg. Pärast juuksepesu kannan juustele maski ja katan pea taas froteerätiga. Keha koorin meega ning kannan mett ka näole. Ma ei loputa, vaid suundun teisele leiliringile.

● Teisel leiliringil olen lühemat aega, umbes 5-10 minutit – piisavalt kaua, et juuksemask ja mesi saaksid läbi avatud pooride mõju avaldada.

● Viimase loputusveena kasutan võimalikult jahedat vett.

● Kogu saunasoleku vältel joon ohtralt vett või saunalimonaadi.

● Kui nahk on jahtunud, hõõrun end lõpetuseks kokku mandliõliga.

Allikas: Tüdruk, sina oled ilus, ehk vanema sõbranna nipid ja nõuanded

Kolm head soovitust, mille abil hoiad oma vaimset tervist

Pigmendilaigud: millest need tekivad ja kuidas neid vähendada?