Rudra Shivananda: Mida kõrgem on teadvus, seda suuremad on õnn, õndsus ja kaastunne

Joogafestivali peaesineja Rudra Shivananda viib sel nädalavahetusel Haapsalus läbi festivalil avamise ja lõpetamise ning Nada jooga ja Kolmanda silma avamise töötoa.

Joogafestivali peaesineja, Rudra Shivananda on meister Krija, Hatha, Mantra ja Kundalini joogas. Tema õpetuse tuumaks on teadmine, et ainus tee püsivalt õnneliku eluni on tuua oma ellu pidev teadvelolek ja transformatsioon. Ta on ka Reiki Meister, Shakti tervendaja ja tunneb hästi ravimtaimi, kristalle ja vääriskive ning õlisid. Rudra on kirjutanud viis raamatut erinevatesl vaimsuse ja tervendamisega seotud teemadel. Rudra on töötubasid ja pühitsusi läbi viinud üle maailma: USAs, Kanadas, Inglismaal, Indias, Hispaanias, Iirimaal, Brasiilias, Venemaal, Jaapanis, Austraalias, Singapuris ja Malaisias. Eestis on Rudra varem käinud Lilleoru MTÜ kutsel. Ka sel korral viib Rudra pärast Joogafestivali Lilleorus läbi kursusi.

Hariduselt on Rudra elektroonikainsener ja ärijuht ning tal on ka õigusteaduse doktorikraad. Enne kui ta pühendus täielikult ühiskonna vaimsete vajaduste teenimisele  on ta töötanud 28 aastat Silicon Valley tehnoloogia-professionaalina. Tema peres on kaks last.

Mis käivitas sellise sisemise muutuse ja nihke, et ühest Silicon Valley tehnoloogiaprofessionaalist, kellel lisaks veel ka taskus PhD õigusteadustes, hakkas hoopis vaimseks õpetajaks?

Inimese parim võimalus oma vaimsust kogu maailmaga jagada on teha seda töö ja hariduse kaudu. Mina isiklikult huvitusin vaimsusest juba teismelisena, pärast paari sugulase surmast saadud šokki. Pärast rohkem kui 30 aasta pikkust praktiseerimist, sain oma vaimselt õpetajalt 1998. aastal loa ka ise teisi õpetama hakata.

Sa õpetad nada ehk sisemise hääle joogat, milles väljendub universumi algvõnge – kuidas selle heli olemust tuleks tegelikult mõista?

Nada ilmus veel enne seda, kui kogu materiaalne universum loodi. See on maailma sünniümin. Me kõik püüdleme selle hääletu materiaalsete tasandite taustal kulgeva võnke kuulmise ja tajumise poole nii enese sees kui ka väljaspool.

Milline on vaikuse hääl? Kuidas seda kuulda?

Kui välised helid inimest ei sega ja ta on jõudnud katkematu ühte punkti fokusseeritud keskendumiseni, siis avaneb talle ligipääs nada hävitamatule helile. Nada on alati kõikjal olemas.

Õpetate ka kõrgema teadvuseni jõudmist – kuidas on võimalik sellist kogemust saavutada ja mis siis juhtuma hakkab?

Kõrgem teadvus on inimese evolutsiooniga kaasnev loomupärane avardumine. Kõik olendid on ühel ja samal evolutsioonilisel teekonnal, kuid selle läbimiseks võib kuluda tuhandeid ja miljoneid aastaid. Jooga on mõeldud selle teekonna kiirendamiseks. Kõrgema teadvuse saavutanud inimene ei lase end enam häirida madalamaist, loomalikest kirgedest ja ihadest. Mida kõrgem on teadvus, seda suuremad on õnn, õndsus ja kaastunne.

Kuidas leida üles oma tõeline olemus, mis on tavaliselt mattunud ego kihistuste alla, mis koosneb erinevaist eneseidentifikatsioonidest, mille me enesele ühiskonna toel loonud oleme? Ja veel – kuidas leida elus oma tee ja elusiht?

Kui eraldada enesest kõik see, mis ei ole sinu tegelik olemus, siis leiabki aset eneserealisatsioon. Kõik erinevad joogateed teenivad sama eesmärki – eemaldada ego ja teadmatus.

Rudra Shivananda viib 26. ja 27. juulil Haapsalu Joogafestivalil läbi avamise ja lõpetamise ning Nada jooga töötoa ja Kolmanda silma avamise töötoa. Osta festivalipass ja töötubade piletid SIIT

Joogafestivalil on esindatud 14 põnevat joogastiili, parimad õpetajad, väemuusika, bazaar ja lasteprogramm. Vaata lisa joogafestivali kodulehelt.

Loe lähemalt Rudra Shivananda esimemise kohta Lilleorus 2. augustil

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.