Rene Bürkland: need kolm emotsiooni on põhilised haiguste tekitajad

Rene Bürkland on õppinud Pekingi Hiina meditsiini ülikoolis nõelravi, hiina massaaži ja taimeravi ning lõpetanud Tartu ülikooli arstiteaduskonna. Tema raamatud „Tark tee terviseni“ ja „Tervise alkeemia“ on menuraamatud, kust saab nõu ja abi läbi 6000 aastat vana Hiina meditsiini tarkuste. Loe, millised on Hiina meditsiini järgi need kolm emotsiooni, mis põhjustavad kõige sagedamini terviseprobleeme.

Põhilised haigustekitajad on emotsioonid. Emotsioonid on normaalne reaktsioon mingile stiimulile, aga kui seda emotsiooni on lühikese aja jooksul liiga palju või liiga tugevalt, siis see hakkab kahjustama organismi.

Hiina meditsiinis on emotsioonid seotud organitega, igale organile vastab mingi teatud emotsioon. Ja kui me vaatame kolme põhiemotsiooni, mis väga paljudel lääne inimestel on, siis nendeks on hirm, ärritus ja muretsemine.

Kliinilise poole pealt vaadatuna ongi need kolm põhilised haigustekitajad ja nendega seotud probleeme on esinenud väga palju. Kui inimene ei oska seda endale teadvustada, siis ta ühel hetkel jõuab sinnamaani, kus see muutus organismis on nii kaugele jõudnud, et väljendub haigusena.

Kui sa jõuad sellele varem jälile ja oskad seda jälgida, siis iga arst saab sulle soovitada, mida ette võtta – liikuda, suhelda, oma mured lahti rääkida ja kindlasti on vaja ka töö ja puhkuse tasakaal paika saada. Kui need teemad on paigas, siis su keha talub emotsioone paremini.

Õnneks on see teadlikkus inimeste hulgas suurenenud. Terviseprobleeme on tekkinud nende emotsioonide tõttu siiski viimasel ajal aga oluliselt rohkem.

Rene Bürkland on õppinud Pekingi Hiina meditsiini ülikoolis nõelravi, hiina massaaži ja taimeravi ning lõpetanud Tartu ülikooli arstiteaduskonna. Tema raamatud Kirjastus Pilgrim pani oma 20. tegevusaasta puhul kokku edetabeli läbi aegade enim müüdud raamatutest, mille tipust leiab koguni kaks Rene Bürklandi teost. 20 aasta jooksul on Pilgrimi kirjastus välja andnud üle 500 erineva raamatu, mille tiraaž on kokku ligi miljon eksemplari. TOP 3 raamatuid on kõiki müüdud ligi 30 000.

20 aasta enim müüdud TOP 10:

1. „Tark tee terviseni“ Rene Bürkland

2. „Viiskümmend halli varjundit“ E.L.James

3. „Siin ja praegu. Kohaloleku jõud“ Ekchart Tolle

4. „Saladus“ Rhonda Byrne

5. „Tervise alkeemia“ Rene Bürkland

6. „Viiskümmend tumedamat varjundit“ E.L.James

7. „Viiskümmend vabastatud varjundit“ E.L.James

8. „Naiseks olemise kunst“ Katrin Saali Saul

9. „Tõelise mehe tee“ David Deida

10. „Saad kõik, millest loobud“ Tommy Helsten

Vaata Rene Bürklandi raamatute “Tark tee terviseni” ja “Tervise alkeemia” kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud