Rahvusvaheline tantrafestival “High on Life” toob Eestisse spirituaalteadmiste tunnustatumad meistrid

Juuli algul toimub Eestis teist korda tantrafestival “High on Life”, mis on pühendunud sprirituaalsuse ja seksuaalenergiaga seotud õpetustele. Tänavuse festivali programmis on mitmeid tuntuid õpetajaid üle kogu maailma: Andrew Barnes, Matt Schwenteck, Lin Holmqvist, John Hawken, Baba Dez Nichols, Jade Wepener, aga ka kodumaised tegijad Leesoja nõid Thule Lee koos kaaslase Erik Grünbergiga.

Elu koosneb valikutest. Kas ärgates mõtled murelikult sellele, mis kohustused sind ees ootavad või tunned sügavat sisemist rahulolu ja õnnetunnet kõige oleva ja tuleva ees? Kas püüad päev päevalt püüdlikult rahuldada kõikide teiste soove ja vajadusi, et teenida väärtolemise tunnet või põleb sinus eneses tuli, mis soojust ja valgust annab?

Mured ja stress blokeerivad eluenergia. Kõik, mida teed rõhuva kohusetunde ja vastumeelsusega, röövib elujõudu. Elu aga on kingitus, millest võiks rõõmu tunda täielikult ja täiega. See on nagu šokolaadikarp, mis on su ees ja ootab avamist, et nautida igat suutäit, igat hetke. Kui elad arvamises, et see õige hetk karbi avamiseks on veel ees, siis võid ühel päeval avastada, et “parim enne” on möödas ja su elu on möödunud karbi värvilist kaanepilti vaadates, osa saamata selle tõelisest sisust ja sügavatest nauditavatest hetkedest, olemistest, essentsidest.

Sellel suvel Eestis toimuv rahvusvaheline tantrafestival “High On Life” toob kohale pärlikarbi jagu vägevaid spirituaalseid meistreid, õpetajaid ja praktikuid nii kogu maailmast kui ka siitsamast, meie omalt armsalt ja väekalt Eestimaalt. Need on inimesed, kes on jõudnud spirituaalsel teel kiht-kihilt sügavusteni, kus kontakt universumiga avaldub oma tõelises jumalikus olemises, õndsuses ja sisemises tasakaalus, millele ligipääs on avatud meile kõigile, kui me selleks tahet ja soovi avaldame. Festival avab ja avardab meie mõttemaailma, rikastab ergastavate kogemustega, mis innustavad mõtlema sellele, kes me tegelikult oleme, julgustades käima teed, mis viib meid lähemale iseenda ja universumi tõelise olemuse tunnetamiseni.

Tsiteerides tantraguru Baba Dez’i, üht festivali peaesinejatest, on elu üks võtmesõnasid “Kergus” (“Ease“- ingl. k.) – kergus otsuste tegemisel, kergus suhtlemisel, kergus pere- ja tööelus, vaba aja veetmise viisides. Eestlased kipuvad vahel ütlema, et mingi otsus sai tehtud “raske südamega”. Baba Dez väidab, et õige otsus ja tegu on tehtud kerge südamega. See tuleb loomulikult, mängleva kergusega, justkui iseenesest. Sõna “iseenesest” ütlebki kõik – see on miski, mis tuleb ise enesest, mitte mõjutatuna välispidistest teguritest, teiste inimeste arvamusest ja tõekspidamistest.

Nii nagu inimene saab valida, kas kohv või tee, nii saab ta ka valida, kas solvuda või mitte solvuda, vihastada või rahulikuks jääda, lasta end kaasa tõmmata tagarääkimistest ja kritiseerimisest või märgata positiivset ja seda tunnustada. Valik on seegi, kas elada oma erakordne ja ainulaadne elu märtrirollis või olla kuningas või kuninganna, kelle ees avanevad elu sügavaimad naudingud vaagen vaagna, laegas laeka järel.

Festival ootab kõiki, kes on avatud uutele kogemustele ja soovivad elada rõõmsamat, säravamat igapäevaelu, kogeda harmoonilisemat paarisuhet ja alustada või jätkata teed imelistel hingeradadel sügavate elutarkuste poole.

Autor: Peep Õunapuu

Vaata kava ja esinejaid ning leia piletid festivali kodulehelt

Vaata “High on Life” tantrafestivali videomeenutust ja pildigaleriid SIIT

Seotud