Inimõiguste grupid on mõistnud seaduse üheselt hukka ja Prantsusmaa president François Hollande saatis seaduse edasi põhiseaduslikkuse järelevalve kohtusse, mis otsustas reedel seaduse siiski heaks kiita.luureorganisatsioonid ilma kohtuniku loata jälgida (ka süütute) inimeste kommunikatsiooni (nt telefonikõned, internetiliiklus, e-kirjad, sõnumid) ja sundida internetiteenuse pakkujaid ja telefonifirmasid andma üle nende klientide infot. Samuti võivad luureagentuurid paigutada kodudesse kaameraid ning pealtkuulamisseadmeid ja paigaldada arvutitesse ÜRO ja 100 000 seaduse vastasele petitsioonile allkirja andnut. ÜRO inimõiguste komisjon on hoiatanud, et Prantsuse luureagentuuridele antud võim on “ülemääraselt laialdane” ning annab liiga suured volitused väga pealetükkivaks luuretegevuseks halvasti määratletud eesmärkidel ilma kohtuniku eelneva volituseta ning adekvaatse kontrollita.
Privacy International on öelnud, et seadusega legaliseeritakse häkkimine, mis on äärmiselt pealetükkiv luuretegevuse vorm ning selle kasutamine mis tahes riikliku võimu ja eriti luureametite poolt peaks olema kindlakäeliselt reguleeritud, et kaitsta inimesi. Paraku ei ole seaduses mingeid klausleid kohtuliku volituse või häkkimise järelevalve kohta.
Erinevad inimõiguste grupid Prantsusmaal leiavad, et seadus õõnestab inimeste põhiõigusi ja tavapärase kohtuliku järelevalve puudumine võimaldab riigil võimu kuritarvitada. Muu hulgas õõnestatakse nii ajakirjanike kui ka inimõiguste eest võitlevate gruppide allikate konfidentsiaalsust. Digitaalõigusi ja kodanikuvabadusi propageeriv huvirühm La Quadrature du Net on väljendanud valmisolekut astuda üles nuhkimisseaduse vastu Strasbourgi Euroopa inimõiguste kohtus. Grupi kaasasutaja Jeremie Zimmermanni sõnul on massijälgimine osa vabadusi piiravast masinavärgist, mis viib totalitaristliku ühiskonna sünnini.
Allikas: Telegram.ee