Alanud on avesta uus aasta!

Täna, 20. märtsil algas päikesetõusul, kell 6.22 avesta uus aasta. Loe astroloog Kai Tamme soovitusi, kuidas võtta uue aasta saabumist vastu.

Uue aasta esimese päeva hommikul kaetakse rituaalne laud – Haft Sin. See nimetus tuleneb sellest, et lauale asetati seitse s-tähega asja. Sin märgib pärsia tähestikus s-tähte. Need asjad sümboliseerivad headuse jumala, Ahura Mazda seitset loomist: tuld, õhku, vett, maad, taimi, loomi ja inimest ning neid kaitsvaid pühasid surematuid ehk Ameša Spenta’t.

Lauale võib asetada ka rohkem asju. Järgnevalt meie oludele vastav võimalik valik: idandatud viljaterad sümboliseerivad taassündi; küüslauk meditsiini ja õiglust; õunad ilu ja tervist; punane vein või äädikas vanust ja kannatlikkust; hüatsindid või nartsissid puhkevat elu; mündid rikkust; küünlad valgustumist ja õnnelikkust; peegel puhtust ja ausust; värvitud või kaunistatud munad viljakust.

Neid pannakse igale pereliikmele üks. Nõu kuldkalaga sümboliseerib elu keset elu ja Kalade tähtkuju, millest Päike lahkub. Roosiveel on maagiline puhastav vägi. Kindlasti peab laual olema Püha raamat, näiteks Piibel, mis sümboliseerib usu jõudu. Väga hästi sobivad veel granaatõunad ja kausike pähklite, seemnete ja/või rosinatega. Sellise lauakese võib väga hästi katta ka kevade auks ja sümboliseerimaks uue aasta ootusi ja lootusi.

Aasta tootemloom elevant on tasakaalukas ning aeglane, kuid tal on tugev iseloom ja tema juba omast ei loobu. Temas on mingi tohutu sisemine jõud, mis võib ootamatult pöörduda ja lüüa.

See on hea aasta majade ehituseks, uute maade kasutuselevõtmiseks, kindlateks plaanideks ja suurteks tegudeks. Kõik alustatu on pikaajaline ja kaugeleulatavate tagajärgedega. Tööd, mis sellel aastal algavad, omavad kaugeid tagajärgi, need niisama lihtsalt ei lõpe.

See on tasumise, varanduse kogumise ja kindla abielu aasta, sest kõik on seotud erilise kindluse, püsivuse ja tõsidusega. Aasta ei soosi ebatõsiseid suhteid ja neid kes lõhuvad alustugesid.
Kui inimesed on sel aastal liiga enesekindlad ja petavad ennast, siis minetavad nad initsiatiivi ning kaotavad pisiasjade pärast.

Võivad toimuda maavärinad ja vulkaanide pursked.

Autor: Kai Tamm, astroloog

Allikas: Kai Tamm Facebooki leht

Seotud