Kas oleksid valmis endale leidma ka sellise õnnepaiga, mis asub siinsamas reaalses maailmas? Kujutluslikud õnnepaigad toimivad, kuna saad sümboolselt eemalduda ärevust tekitavast olukorrast. Kuigi see toob tulemust, võib see viia põgenemise ja vältimiseni. Kui ärevus tabab sind tööl või koolis ja sa põgened vaimusilmas oma õnnepaika, siis arvatavasti rahuned maha – aga mis saab siis, kui viimaks silmad avad ja leiad end endiselt töölt või koolist?
Aga kui sa kujundaksid omale veel ühe uue õnnepaiga? Kui õnnepaik asukski tööl või koolis? Kui sa suudad tööl või koolis omale õnnepaiga luua, siis saab sellest väärtuslik vahend, millega ärevust juba eos peatada. Vaatame esmalt, kuidas tööl või koolis õnnepaika kasutada, ja siis uurime, miks see toimib.
Vali oma töökohal või koolis välja mõni paik, mis ei tekita ärevust. Selleks võib olla koridor, mõni ruum – ükskõik mis. Kui ärevus lõkkele lööb, siis võid sinna minna ja aeglaselt hingata ja kasutada oma tajumeeli selleks, et mõtted praegusesse hetke tuua. Kui sinna minna pole võimalik, siis kujuta seda ette oma fantaasias nagu ükskõik millist kujutluslikku õnnepaika.
Võib-olla on sul nüüd küsimus, et kui töökoht või kool suurendab ärevust, siis miks küll peaksid tahtma seda paika kujustada või seal teadlikkust harjutada? Seepärast, et see vähendab ärevust nii lühemas kui pikemas perspektiivis, sest see õpetab su ajule, et terve su kool või töökoht polegi õudne – seal on vähemalt üks rahulik paik, kus olla. See tõestab sulle ka, et sa ei pea ärevuse eest põgenema, et rahus olla, ning võib-olla saab töökohast või koolist viimaks tõeline õnnepaik.
Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Tanya J. Petersoni raamatust “101 viisi, kuidas vähendada ärevust”.
Ärevus ja paanika on viimasel ajal jõudsalt kasvanud probleem seoses maailmas toimuvate muutustega. Mure ja teadmatus tuleviku pärast, töökaotus, pingestunud suhted kodus või oskamatus üksi olla on soodne pinnas selle teema kerkimiseks. Praeguse aja võtmeküsimuseks ongi, kuidas muutustega toime tulla sel äreval ajal. Kuidas ennast aidata ja milliseid praktilisi nippe ärevuse või paanikahoogude ajal ise või kogenud terapeudi abiga rakendada, seda kõike pakub see raamat kuhjaga.
101 erinevat meetodit ärevusega tegelemiseks.
Kuidas vabaneda ülemõtlemisest ja muretsemisest?
Kuidas aidata ennast öiste ärevushoogude korral?
Kuidas ärevusega toime tulla tööl või koolis?
Kuidas vabaneda ärevusest oma lähedastes suhetes?
Olgu ajad millised tahes, sul on võimalik lõpetada ärevusega maadlemine ja võtta ette tulemuslikke samme sellest vabanemiseks.
PILGRIMI ERAKORRALINE VEEBIBUUM! 💥
Eriline aeg loob erilised hinnad – maikuus leiab püsiklient PILGRIMI E-POEST väärt lugemist KUNI -80% SOODSAMALT!
Telli koju mugavalt ja kontaktivabalt: https://pilgrim.ee/raamatud.html