Tallinn Music Weeki kampaania #hoolin keskendub keskkonnasõbralikule tarbimisele

Esmaspäeval, 2. aprillil alanud ja terve nädala vältav linnafestival Tallinn Music Week (TMW) on tänavu võtnud luubi alla keskkonnasõbraliku tarbimise. Lisaks võimalusele osaleda targale tarbimisele keskendunud videokonkursil #hoolin saab festivali raames tutvuda ÜRO järgmise keskkonnaassamblee eesmärkidega, näha keskkonnateemalisi filme, osaleda temaatilistel vestlustel ja jätkusuutlikul brantšil ning anda asjadele uus elu.

Juba teist aastat koondub TMW raames grupp organisatsioone, ettevõtteid ja kõneisikuid, keda ühendab sõnum #hoolin. Tänavusel festivalil keskendutakse üheskoos keskkonnasõbralikule tarbimisele. Kampaania laiem eesmärk on tutvustada ÜRO poolt vastu võetud kestliku arengu eesmärke.

TMW koos partneritega on käivitanud ka eelkõige lastele ja noortele suunatud videokonkursi “Minu keskkonnasõbralik pere”. Konkursil osalemiseks tuleb käepäraste vahenditega filmida lühiklipp, milles osaleja tutvustab oma keskkonnasõbraliku tarbimise alaseid lubadusi, kogemusi ja näpunäiteid. Kampaania partnerid Rootsi Suursaatkond Eestis, Euroopa Komisjon, Telia ja TMW on osalejatele välja pandud ka auhinnad. Videokonkursi tööde esitamise tähtaeg on 12. aprill.

Kampaania üleskutsest hoolivamalt tarbida võtsid osa ka TMW tänavuse muusikaprogrammi artistid Marie Vaigla ja Jonas Kaarnamets (Frankie Animal), Valter Soosalu (Põhja Konn), Ewert Sundja (Ewert and the Two Dragons), Elina Nechayeva, Sandra Vungi (Neoandertals), Mick Moon, Eeva Talsi (Curly Strings), Ott Evestus (Evestus) ja Helena Randlaht (Sibyl Vane), kes jagasid soovitusi, kuidas igapäiselt hoolivamalt ja kestlikumalt tegutseda.
Muusikute videod koos konkursi lisainfoga: Uuskasutuskeskuses TMW noortepeol, kus esinevad Narva räppar Propazha ja Noortebändi finalist Hommage. Erandkorras saab Uuskasutuskeskuses sel õhtul põnevat teise ringi kaupa šopata kuni kell 23.00.

TMW Maitsed programm pakub laupäeval, 7. aprillil kell 11.00 Magasini tänava Korilase Köögis jätkusuutlikku brantši. Pakutava menüü tooraine on 90% ulatuses pärit kohalikelt tootjatelt ning toidu valmistamisel lähtutakse tooraine säästlikust kasutamisest – peeti ei koorita ning kuivanud leib röstitakse mõnusaks krõbedikuks. Lisainfo: Valter Soosalu Sandra Vungi Eeva Talsi Antonio Sebastian Kass Elina Nechayeva Ewert Sundja “Mõtlen, enne kui ostan” #hoolin

Sel nädalal, 2.-8. aprillil 2018 toimuva TMW juubelikava keskmes on rahvusvaheline uue muusika festival ning loovuse mõjule keskenduv konverents. TMW linnafestivali osa sisaldab tasuta linnalava kontserte, TMW Jutud vestlusi, TMW Maitsed valikut linna söögikohtadest, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstiprogrammi, laste- ja noorteprogrammi, disainiturgu ning mitmesuguseid ettevõtmisi avalikus linnaruumis.

TMW 2018 konverentsi ja festivali ühispassid on müügil TMW veebipoes shop.tmw.ee
Kõik TMW 2018 passid sisaldavad soodustusi TMW Maitsed restoranides ning eripakkumisi muude festivaliosade raames. Festivali esitleja Telia klientidele kehtivad kõikidelt eelmüügi piletitelt ja passidelt 20% soodustus. Lisainfo SIIT.

Allikad: www.tmw.ee, hoolin.ee

Seotud