Praegu läbime oma elus edasi liikudes kitsaskohta, millest ei pääse läbi liigse ballastiga

Praegu läbime piltlikult öeldes nagu kikilipsu või liivakella kõige kitsamat kohta. Sellest kitsast käigust ei pääse läbi üleliigse ballastiga. Kõik, mis pole hingele oluline ja eluliselt vajalik, tuleb maha jätta. Liigume veel peaaegu kuu aega aasta kõige pimedamate päevade poole. Sealt edasi hakkavad kasvuprotsessid taas hoogu koguma ja avanevad uued võimalused ja väljavaated. Praegu aga on parim aeg tegeleda suure inventuuriga enese sees. Nüüd on hea aeg silmitsi seista pimeduse ja valgusega eneses. Kõik see, mis ilmutab end hirmu, masenduse, jõuetuse, eituse, protesti või vastumeelsusena, vajab tähelepanu ja vabastamist. Need tunded näitavadki kätte, kus asub see raske ja koormav ballast, mida endaga teades või teadmatult kaasas tassid, see, mis takistab kerguses ja vabas voolamises liikumast, vahendab Kristallikoda.ee.

On aeg nüüd oma “raske seljakott” seljast maha panna ja selle sisu rahulikult läbi vaadata. Seal võib leiduda nii mõndagi, mida oled võibolla juba lapsest saati kaasas kandnud pidades seda oma identiteedi lahutamatuks osaks või arvates, et nii peab ja teisiti pole võimalik või et kõik teevad ju nii. Nüüd aga on saabunud aeg teha teadlikke valikuid ja loobuda liigsest ning koormavast. Mida tühjemaks oma “seljakoti” praegu teed, seda rõõmsamalt ja kergema südamega saad edeneda pärast kitsa ja pimeda koha läbimist, mil ees ootab avardumine ja kasvamine.

Vaata endasse ja kaalu teemasid, suhteid ja olukordi, mis hinges praegu raskena tunduvad. Kas see on üldse sinu teema või emotsioon? Kuulub see sulle? Kui märkad, et see muster on su elus või su suguvõsas esinenud juba varemgi, siis on sul nüüd võimalus valida sellest mustrist välja astuda. Küsi endalt ka: Mida ma ei ole märganud? Mida ma ei ole väljendanud? Kus ma oma pea liiva alla kipun peitma? Mis iganes end ilmutab, võta see vastu ja luba sel olla. Täna kõiki kogemusi, et nad tulid sind õpetama ennast armastama ja väärtustama ning lase neil siis minna. Lihtsalt teadvusta, täna ja lase lahti. Ära takerdu hinnangute andmisse, pole vaja jagada asju headeks ja halbadeks, õigeteks ja valedeks, lubatuteks ja keelatuteks või veel mistahes moel vastandamisse laskuda.

Hinnang piirab, valik viib edasi. Jälgi hoolega, mida sa toidad oma tähelepanu, mõtete ja tunnetega, sest seda sa valid oma ellu ja seda sa kasvatad endas ja läbi enda ka kogu maailmas. Seega, toida ainult seda, mida soovid kasvatada. Kui sa soovid end hästi tunda, tee seda, mis paneb sind end hästi tundma, mõtle meeldivast ja ole tänulik. Kõigepealt ole hea, armastav ja mõistev iseenda vastu. Mõista ja teadvusta, et kõik sinu elus saab alguse sinust enesest ja sul on võimalik igal hetkel muuta oma valikuid ja oma elu uueks luua kui võtad vastutuse oma elu eest endale. Muutusi saab luua vaid ise ja endast lähtuvalt. On tulnud aeg teadvustada sedagi, et ka suured, ühiskondlikud ja globaalsed muutused sõltuvad iga inimese isiklikest sisemistest valikutest. Pole mõtet oodata muutusi väljastpoolt, edasiviivad ja jätkusuutlikud protsessid saavad alata vaid sinu enese seest.

On aeg teha endas tähtsaid ja otsustavaid valikuid lähtuvalt oma südamest ja hingest, oma sisetundest. Toeta ja vali vaid seda, mida soovid elus kasvatada ja juurde luua. Pole oluline, kuidas on olnud või on praegu, oluline on, kuidas sa tahad, et asjad oleksid edasipidi, oluline on anda muutustele suund. Kui ka suures plaanis ei saa alati võitlust vältida, siis isiklikul tasandil ja enese sees saad luua muutusi ilma võitlemata. Võidab see, kes ei võitle ja parim võit on see, kus võidavad kõik osapooled. Vaid oma hingeaeda harides ja korrastades ning hoolitsedes selles nende taimede eest, millest hoolid ja mida tahad kasvama jätta, saad nautida õnne oma õitsvas lilleaias, teisisõnu – tunda südames ja hinges rõõmu ja rahulolu ning nautida oma töö vilju.

Nüüd ongi aeg valida, millised taimed sa oma hingeaeda istutad, külvad või kasvama jätad ja millised välja juurid. Aeg planeerida uue kevade õitsengut, nähes seda juba vaimusilmas ja nautides juba ette selle ilu ja hurma ning tundes juba nüüd südames rõõmu õnnestumise üle.

Allikas: Palju õnne Amburitele! Kätte on jõudnud särav Amburi sodiaagimärgi periood

Külgetõmbeseadus vastab sinu mõtetele, millised need ka poleks

Jaan Tammsalu: Ela, ole ettevaatlik, aga mitte hirmul!

Seotud