Põhjamaine väestav taimeteerituaal

Põhjamaine teerituaal, see on ainulaadne elamus, kuhu on põimitud põhjamaine teadmine väekast taimemaailmast ja “igapäeva nõiakunst”. See rituaal annab võimaluse süüvida enda sisemaailma läbi peegelduse loodusest, olla samas kogeja ja manaja.

Herbaatika taimetee rituaal on põhjamaine teerituaal, mis kätkeb endas taimede mõju meie kehale, hingele, vaimule ja energeetikale. Rituaal juhindub viiest elemendist, milleks on tuli, maa, vesi, õhk ja eeter.

Põhjamaised taimed, kasvades karges ja karmis kliimas, on kestvad, vastupidavad ja väekad. Nad kannavad endas ellujäämise informatsiooni ja on oma olemuselt erakordsed kontsentraadid. Rituaalis kasutatakse tee valmistamiseks võimalikult terveid taimeosasid, et säilitada terviku energia, mis kandub ka meile edasi, andes nii meie kehale, hingele ja meelele terviku informatsiooni, pannes need koostöös tegema.

Veel kasutatakse rituaalis lillevett puhastamaks enda ja ruumi energiat – sellega valmistatakse ennast vastu võtma uut informatsiooni ja energia. Nii parandab ja tervendab taim meie energiavälja ja selle kaudu ka keha.

Keskendutakse veele. Vesi on väga ergas infokandja. Vette salvestatud mõtted ja sõnad laevad vett vastava energiaga. Nii tehakse vesi endale vastuvõetavaks ja tervendavaks. Taimetee jaoks kasutatavat vett õnnistatakse.

Maailmas kõik vibreerib. Me võime resoneerida erinevate vibratsioonidega. Selleks saame end häälestada. Kui me laeme vee heliga, siis kaunis heli vibratsioon laeb vee kaudu ka meid. Kandub vee kaudu meie kehasse ja energiavälja. Paneb meie hinge, keha ja meele helisema.

Ka värvid kannavad meie jaoks erinevat informatsiooni. Vaadeldakse taimede värve. Värvid saadavad meid läbi elu. Looduse värvid viivad meid harmooniasse, tekitavad tasakaalu tunnete ja mõtete vahel.

Hingatakse endasse aroome. Keskendutakse endale. Ollakse manajad – manatakse silme ette oma isiklikud mälestused ja emotsioonid, mis seostuvad selle lõhnaga. Mis ma tunnen? Mis või kes mulle meenub? Mida, keda näen oma silme ees?

Taimetee maitsmisel kannab esmalt sülg rakkudesse laiali taime informatsiooni ja energia. Juuakse teed, tunnetades oma keha igas rakus taime energiat. Keha täitub õnnetundega ja naudib seda.

Teenautimise kõrval antakse endale aega töötada ka alateadvuse väel ja uuritakse, millist energiat ma praegu vajan ning millist peegeldust pakub mulle taimemaailm. Selleks mõelge endamisi mõni küsimus, millele soovite leida vastust. Vastust ja sõnumeid otsitakse taimekaartidelt.

Lõpetuseks tänatakse Kõiksusust ja Loodust ja ka üksteist selle eest, mis aitab luua harmooniat meie vahel.

Autor: metsamoor Irje Karjus

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.