Piimatööstus üritab peita aspartaami sisaldust “piima” definitsiooni ümber määratlemisega

Piimatööstus üritab veenda USA Toidu- ja Ravimiametit muutma piima definitsiooni, mis võimaldaks sellesse lisada kunstlikke magusaineid, et meelitada rohkem lapsi töödeldud piima jooma.

Käesoleva aasta alguses Föderaalregistrisse esitatud avalduse põhjal on piimatööstuse eesmärk muuta piima “identiteedi standardit”, et piima koostist võiks veel rohkem muuta ja seda magusamaks teha – just nimelt nooremate tarbijate meelitamiseks.

Tänapäevaks on piima müüginumbrid Ühendriikides langenud 1975. aastaga võrreldes umbes veerandi võrra ja ka tarbimisharjumused on kogu riigis muutunud, kas siis piimaallergia esiletõusu tõttu või lihtsalt töödeldud piima maitse suhtes valitseva vastumeelsuse pärast.

Seetõttu on riiklik piimatootjate ühendus NMPF ja rahvusvaheline piimatoodete liit IDFA esitanud ametliku avalduse, mille abil anda sisuliselt uus definitsioon sõnale “piim”, et selle mõiste alla liigituksid muuhulgas ka kunstlikult maitsestatud ning magustatud šokolaadi- ja maasikapiimajoogid.

Kui piimatööstuse tahtmine täidetakse, siis surutakse nii eelnimetatud kui ka mitmed teised töödeldud toiduained ühtäkki “piima” kategooriasse. Kõigele lisaks ei peaks sel juhul neis toodetes sisalduvaid keemilisi koostisosi selgelt piimapakil välja tooma.

Teisisõnu kaovad selle tulemusena need ajad, kui “madala kalorisisaldusega” joogid olid selgelt silditatud, sest lastele müüdavad “piimatooted” võiksid edaspidi sisaldada kõikvõimalikke varjatud koostisosi, mis võivad lastele kahju tekitada.

“Just nimelt toote etikett on see, mis aitab tarbijatel kiirelt otsuseid teha,” ütleb litsentseeritud toitumisspetsialist Sonya Angelone, kes võttis sõna CBS San Francisco uudistesaates USA toitumise ja dietoloogia akadeemia AND eestkõnelejana. “Inimesed ei taha kulutada toidupoes tarbetult aega koostisosade nimekirja lugemisele, et teada saada, mis toote sees on või mida seal pole.”

Kunstlikud magusained nagu aspartaam ei ole ohutud ja nende jaoks pole laste “piimas” mingit kohta

Lisaks faktile, et see ettepanek on juba oma olemuselt uskumatult petlik, pole endiselt leitud kindlaid tõendeid selle kohta, et need keemilised lisaained, mida piimatööstus loodab piima sisse peita, on üleüldse ohutud.

Aspartaam, mis on vahest kõige tuntum kunstlik magusaine maailmas, on korduvalt põhjustanud inimestes kroonilist peavalu, neuroloogilisi kahjustusi, vähki ning isegi kaalutõusu ja ülekaalulisust, mille vastu see aine peaks väidetavalt võitlema.

“Aspartaam on ohtlik keemiline toidulisand, mille tarbimine laste või rasedate naiste poolt on üks tänapäeva suurimaid tragöödiaid,” ütleb dr Janet Starr Hull, raamatu “Sweet Poison: How the World’s Most Popular Artificial Sweetener is Killing Us” autor.

Aspartaami kohta läbi viidud uuringud ja mitmed juhtumid minevikust tõestavad vaieldamatult selle aine osalust mitmesuguste haiguste ja mürgiste reaktsioonide põhjustamises.”

Ka AND akadeemia on selle väitega pealtnäha nõus, sest tunnistas FDA-le saadetud kirjas, et paljude toiteväärtuseta magusainete nagu aspartaami pikaajalist ohutust – isegi kui neid tarbida väga vähesel määral – ei ole noorte ja kasvavate laste puhul kunagi teaduslikult tõestatud.

Sarnaselt paljude teistega on ka akadeemia vastu piimatööstuse ettepanekule anda uus definitsioon piima mõistele. Ühendus soovitab tungivalt FDA-l see ettepanek rahva huvides tagasi lükata.

“Piima ainulaadsus ning selle puhtuse ja terviklikkuse põhiomadused tõstatavadki vajaduse, et tarbijaid teavitataks selgel kujul kõigist muudatustest piima koostises otse tootepaki esiküljel (sarnaselt praeguse rasvaprotsendi silditamisega). Kindlasti tuleks ka ära märkida, kui piim on maitsestatud või sellele on lisatud toiteväärtuseta magusaineid,” kirjutab akadeemia oma kirjas FDA-le, mis on täielikul kujul saadaval järgneval lehel (inglise keeles):

http://cbssanfran.files.wordpress.com.

Artikli allikate hulka kuuluvad:

http://www.federalregister.gov

http://sanfrancisco.cbslocal.com

http://www.janethull.com

http://cbssanfran.files.wordpress.com

http://science.naturalnews.com

Autor: Jonathan Benson

Tõlkis: Joonas Orav

Allikas: http://www.naturalnews.com

Seotud