Pärilikud haigused ja suguvõsamustrid | Mai-Agate Väljataga: absoluutselt mitte kui midagi ei juhtu meie elus niisama ega ilma eelneva kokkuleppeta

Kui inimene oma hingeülesandega tuleb ja valib endale ka vanemad, siis samas on olemas haigused, mis korduvad perest perre ja põlvest põlve, mille puhul öeldakse, et need antakse geenidega edasi. Geneetika on sada protsenti olemas, sest see hing, järglane, kes tuleb, tahab just seda pärilikkuse õppetundi saada. Need ongi suguvõsaliinid, mida mööda haigus või haigused liiguvad - see on siis suguvõsa õppetund. See hing, kes tuleb, teab, et peres, kuhu ta sünnib, on emal või isal see geen ja ta tahab seda kogeda. Tema teab. Meie siin ei tea, aga tema sealpool teab, kui ta kokkuleppeid sõlmib, kirjutab Mai-Agate Väljataga.

Ta valib ise väga hoolikalt endale vanemad, et saada seda kogemust. Geenihaigused ongi suguvõsahaigused. Ja keegi siiski saab muuta seda geeniviga ehk mustrit. Kui üks järeltulijatest õpib õppetunni ära ja saab asjast aru, siis annab muuta küll.

Võtame näiteks rinnavähi. Kui juba vanavanavanavanaema suri rinnavähki ja kõik järeltulevad naised ka, siis see on õppetund, kus naises on tunne, et teda ei armastata või see teine ei vääri tema armastust. Vasaku rinna vähk tähendab seda, et mina kogen praegu armastuse puudumise tunnet, mina ei vääri armastust. Parema rinna vähk aga seda, et ma ei armasta toda teist, kuna ta ei ole minu armastust väärt. See on õppetund, et kui ma teen/mõtlen nii, siis mu keha reageerib sellele vastavalt.

Kui keha jääb haigeks, peab järelikult see mõtteviis olema vale. Kui keha jääb terveks, siis järelikult mõtled ja elad õigesti. Igal hingel on kindel plaan maha pandud. Iga hing valib suguvõsa, mille kaudu ta maale tuleb. Nad ju näevad suguvõsade õppetunde ja mustreid ning valivad, kas nad tahavad seda õppetükki läbi teha. Ja siis ta vaatab, kas tal geenides on sees see võimalus, see võti, et saaks selle õppetüki läbi teha. Näiteks mõned naised tulevad sellise suguvõsa karmaga, et ükski mees ei jää pidama. Juba vanavanaema mehega juhtus midagi, kas ta siis hukkus sõjaväljal või juhtus mõni muu õnnetus, ja vanavanaema pidi üksinda lapsi kasvatama. Vanaemal oli sama teema, suhe meestega ei sujunud. Emal samuti. Aga nüüd sina hingena vaatad, kas sina oskad meestega suhelda või on sul vaja seda kogemust tulla saama. Siis võtadki emalt selle pool geeni, mis annab sulle kogemise võimaluse.

Kas mõni hing tuleb teadlikult suguvõsa mustrit tervendama? Jah. Kui ta tervendab enda ära, siis tervendab ta ka suguvõsa ära. Siin maa peal on kindel üks asi, mida me ei tohi unustada: mitte midagi, absoluutselt mitte kui midagi ei juhtu niisama ega ilma eelneva kokkuleppeta. Isegi kui meil on seda vahel raske mõista. Üleliigne muretsemine on seega asjata ja teeb meid ainult haigeks.

Kui keegi suguvõsas suudab mustri katkestada ehk negatiivse positiivseks muuta, siis kas ta teab juba enne tulekut, et tuleb seda tegema. Hinge kokkuleppetasandil võib seda teada, aga siia jõudes ei pruugi ta seda teadlikult mäletada. Võtame näiteks sellise suguvõsahaiguse nagu emakamüoom, mis tähendab emana enese süüdistamist. Selles suguvõsas on teatud reeglid, kriteeriumid, kuidas emana peab olema, ja kui sa pole neid täitnud, siis sa asud enda kallale. Aga selle süütunde, nagu ka armastuse keelamise tunde, võtad sa maa peale tulles kaasa, see ei teki siin. Näiteks lapsed kasvavad suureks ja satuvad vangi ja see tõstab emas süütunde üles – poeg käitub nii minu pärast. Ei, vastupidi! Poeg on krants, et naine emana saaks süütundega kontakti, oskaks seda märgata ja ümber teha, et lõpetada selle suguvõsa naisliinis emana süüdistamine ära, et see enam järeltulevatele põlvedele ei kanduks.

Tundeid tunneme nii sügavalt, et see käib rakutasandilt läbi, aga samamoodi saab tundeid rakutasandil ka vabastada. Nüüd sõltub ka sellest, kas oled emana süüdiolemise tunnet nii palju endaga kaasa võtnud, et sured emakavähki ära, või oled nii natuke võtnud, et saad sellest lahti. Osad suguvõsad võivad ka välja surra, kui see õppetund on lõppenud. Need hinged hakkavad mööda teisi suguvõsasid otsima võimalusi, mida tahavad õppida. Õppetunnid käivadki ka suguvõsa liine pidi. Näiteks tulevad minu juurde vahel naised vanuses 30-35 ja kurdavad, et nad ei leia endale meest. Ja isegi kui leiavad, siis ei suuda suhet hoida. Lihtsalt ei oska. Ema oli täpselt samasugune ja selgub, et vanaema ja vanavanaema jne ka. Ikka seesama liin. Hing saab sündida sellisesse liini ainult siis, kui tal on see asi veel õppimata, aga ta tahab selle asja lõpuks ära õppida. Kui ta siis õpib suhte hoidmise ära, katkestab ta ka suguvõsa õppeliini ja vähkkasvaja edasiandmise järgmistele põlvkondadele. Su keha on nagu arvuti. Tal on olemas kõvaketas ja kõik kõrg organoloogilised riistad ehk organitel põhinev kõrgtehnika. Need on palju täiuslikumad kui kõrgtehnoloogilised riistad. Nii et kui me oskame keha õigesti käivitada, siis selle kehaga on võimalik rohkem ära teha kui kõrgtehnoloogiaga. Su keha on sada protsenti väga täpne ja tark arvuti.

Allikas: Mai-Agate Väljataga “Loomise õpetus II”, kirjastus Pilgrim

 

Seotud