Paratsetamool versus looduslikud lahendused – kumb jääb võitluses peale?

Kõledad ilmad võivad proovile panna ka kõige treenituma immuunsüsteemi. Külmade saabudes hakkavad telereklaamid taas kihama soovitustest haarata esimese köhatuse või halva enesetunde märkide juures "turvaliste" gripiteede ja valuvaigistite järele. Ka beebidele ja väikelastele on välja töötatud oma nunnud, maasika- ja tutti-fruttimaitselised, lastesõbralikes pakendites doosid. Ja murelikul emal polegi muud probleemi, kui mõelda välja võimalikult leebe viis lapsele kiiretoimelise ravimi manustamiseks. Kõik see olekski imetore, kui teadusuuringud ei kajastaks järjest sagedamini ohtlikke varjukülgi, mis populaarse "külmetusrohu" paratsetamooli tarvitamisega kaasas käivad, kirjutab integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav.

Paratsetamooli toimeaine atsetaminofeen on uuringute kohaselt nt. USA-s juhtival kohal maksakahjustuste põhjustamises. Seda eelkõige põhjusel, et inimesed tarvitavad paratsetamooli iga väiksema valu puhul, andmata endale aru, kui raskeid tagajärgi see nende maksale ja kogu organismile kaasa toob.

Muu hulgas langetab paratsetamool tugevalt detoksiks olulise antioksüdandi glutatiooni taset, tuues sellega kaasa rea probleemseid kaskaadreaktsioone. Rusikareegel on, et igasuguste maksaprobleemide puhul tuleks paratsetamoolist kindlakäeliselt hoiduda ja valida alternatiivne lahendus.

Hiljutised uuringud on aga esile tõstnud veel ühe ohtliku, lapsi puudutava tendentsi. Juba mõni aasta tagasi avaldas European Journal of Public Health Kõrge C-vitamiini tase hoiab ära insuldi ja infarkti

Võitle gripi ja külmetushaiguste vastu hiina meditsiini võtetega

Kuldne pärnaõis leevendab külmetust ja grippi

Seotud