Osho: ära sunni asju tagant, lase elul lihtsalt kulgeda nii, nagu ta kulgeb

Raamatust “Motivatsiooni allikas” leiame tuntud meditatsiooni õpetlase Osho seitse inspireerivat mõtet elust ja edust. Katsu neid igapäevaselt meeles pidada ja peagi märkad, et suudad võtta igapäevaelu hoopis rahulikumat ja vabamalt.

1. Inimese eksistents ei peaks olema tõsine. Ma pole veel näinud tõsist puud või tõsist lindu. Ma ei ole näinud tõsist päiksetõusu või tõsist tähistaevast. Mulle tundub, et nad naeravad ja tantsivad mingil endale iseloomulikul moel. Tundub, nagu olekski kogu olemasolu üks suur tähistamine.

2. Õpi ennast tundma, sest muidu sõltud sa inimeste arvamusest, kes ennast ei tunne.

3. Inimesed elavad teadvustamatult. Me oleme nagu robotid. Me ei ole päriselt teadlikud, me teeme ainult näo, et oleme. Sel hetkel, kui jõuame teadvustamiseni, kaob ebaselgus meie elust. Elu liigub uues dimensioonis. Iga meie tegu on sisemise selguse tagajärg; meie iga reaktsioon on voorus. Teadvustamatult elamine on patt, teadvustatud elamine aga vooruslik ja religioosne.

4. Ära sunni asju tagant. Lase elul lihtsalt kulgeda nii, nagu ta kulgeb. Jumal avab igal päeval miljoneid õisi ilma, et ta neid sunniks.

5. Inimestel on kombeks kõik tähendusrikas edasi lükata. Naerda võib homme – täna peab kokku kraapima raha, võimu, vidinaid. Armastada võib homme – täna pole selle jaoks aega. Kuid nii ei jõuagi see homme kunagi pärale ja ühel päeval on nad ülekoormatud oma vidinate ja rahaga. Nad on jõudnud redeli tippu ja sealt edasi pole enam mujale minna kui järve hüpata.

6. Elu peegeldab sulle sinu nägu. Ole sõbralik ja elu peegeldab sulle sõbralikkust.

7. Elu on võimalik nii siis, kui on hea ilm, kui ka siis, kui on halb ilm; nii siis, kui tunned naudingut, kui ka siis, kui tunned valu; nii päeval kui ööl, nii kurbuses kui rõõmus; nii mugavuses kui ebamugavuses. Elu liigubki kahe pooluse vahel ja see õpetab meile tasakaalu.

Koostanud: Rain Siemer

Tsitaadid pärinevad raamatust: “Motivatsiooni allikas. 648 innustavat tsitaati”

 

Seotud