Palun leia kolm minutit, et täita küsimustik, mille läbi aitad kaasa teadusuuringutele ja saad aimu, kuivõrd Sina olid mõjutatud viimasest magnettormist.
Juhul, kui oled seda küsimustikku ka varem täitnud, siis palun täida ka seekord, sest see annab väärtuslikku infot, millised magnettormid sulle mõjuvad. Soovi korral, saadame sulle pärast uuringute lõppu põhjaliku tulemuste kokkuvõtte (uurime veel mõningaid järgmisi magnettorme ka).
Teisipäeva (24.01) õhtul algas magnettorm, mis kandus üle ka kolmapäevasesse päeva. Kuigi kolmapäeva lõunaks oli magnettorm vaibunud, jätkuvad magnetväljas mõõdukad tõuked ja mikrovärinad terve kolmapäeva. Vene uuringute kohaselt leitakse riskikohaks olevat just selliseid mikrovõnkeid, mis võivad resonantsi minna inimese bioloogiliste sagedustega (näiteks südame- ja ajutegevus).
Küsimustik on Keskkonnatervise Instituudis ja Tallinna Tehnikaülikoolis läbiviidava teadusuuringu osa. Meie soov on selgitada erinevat tüüpi magnettormide mõju inimese tervisele. Uuringu järeldused võivad aidata nii sul kui paljudel teistel teada, kuidas käituda magnettormide korral, enda tervise huvides.
Uurimisrühm on tänulik, kui edastad selle küsimustiku ka teistele (pereliikmetele, tuttavatele).
Iga uus vastaja aitab meil paremini selgitada magnettormide mõju tervisele.
Seega on võimalik hinnata, kuivõrd tema peaks arvestama magnettormidega.
Soovijatele saadame ka pärast uuringute lõppu tulemused.
KLIKI SIIA, ET AVADA KÜSIMUSTIK
Tarmo Koppel, ergonomist
Loe ka artiklit Peavalude seos päikese aktiivsusega