Oma elu loomine: kuidas saada seda, mida tahad

Miks see, mida sa ootad-unistad-loodad ei juhtu? Miks ei saa saavutada seda, mida sa tahad? Inimesed ei oska formeerida enda kavatsust. Kuidas õieti luua enda kavatsust? Esialgu õpi märkama, mis tuleb sinu suust, mida sa räägid, mis tekib sinu mõtetes ja mida sa paned oma teadvusesse. Kui sa õpid vastutama oma energia eest, siis toimub asjade liikumine. Inimesed ei mõista, et kõik mis toimub on mõtete tulemus, ehk inimene saab seda, millest mõtleb, räägib kanaldaja ja teadjanaine Alexis Varnum oma postituses.

Tihti me mõtleme sellest, mida me ei taha, kuid puudub mõistmine, mida me tegelikult endale tahaks. Mõtted töötavad nii, et me loome ise endale negatiivsed stsenaariumid ja ka kavatsused on seotud sellega, mida me ei tahaks oma ellu ja kuidas seda kõike vältida.

Kui inimesel on peas mõtted, kuidas vältida ebameeldivused, selle asemel, et mõelda, kuidas saab ennast realiseerida, tulevadki ebameeldivused. Kui inimene ei mõista, mida ta tahab elus, siis realiseerib see, mida ta ei taha. Kui puuduvad sihid, sünnivad probleemid.

Kujuta endale ette, et sa oled punktis “A” ja tahad jõuda punkti “B” ja formeerid oma kavatsust olles punktis “A”, ehk ma rohkem ei taha olla punktis “A” ja kui sa pole määranud, mis on sinu konkreetne siht, siis sa oled okka punktis “A”. Aga selleks, et jõuda punkti “B” tuleb teha kindel kavatsus, ehk “Ma olen punktis B”.

Loo oma soovid ja tahtmised nii, et sa ikka liigud soovitud poole, mitte ei jookse millegi eest. Näiteks sul on pangalaenud ja on loomulik, et sa tahad kiiremini nendest vabaneda. Energia liikumise seaduse järgi, kuhu sa suunad oma mõtted, sinna ka jookseb energia. Selles ongi vahe “ma tahan võlgadest vabaneda” või “minu elus puuduvad laenud, kõik on makstud”, ehk lähtu lõpppunktist, mida sa tahad saavutada. Kui sa elad hirmus ja valuga selle eest, et sa pead maksma laenu, siis see situatsioon ainult süveneb. Sinu elus realiseerub see, mis on sinu peas, just sina lood enda reaalsust, mitte välistingimused. Keskendu probleemi lahendamisel, mitte probleemile.

Kui sa ei tea, mida sa tahaksid oma elus saavutada, vähemalt koosta oma soovide nimekiri. Leia aega sellele mõelda, see on ju sinu elu. Oma päevaste tegevuste vahel istu maha, võta oma märkmik ja mõtle oma elu üle, mida sa reaalselt tahad. See on kergem kui tööd teha. Tähtis on õppida tunnetama oma vajadusi ja soove. Ära mõtle teiste inimeste soovidest, mida tahavad sinu sugulased, lapsed ja sõbrad, näiteks, mida sa saad nende heaks teha kui sul oleks raha. Mõtle endast, mida sina isiklikult tahad!

Ära soovi seda, mis on teistel, need pole sinu soovid ja sa ei tea, kuidas need olid realiseeritud ja sa ei tea, mida teine inimene pidi ületama, et saavutada seda, mida sa näed. Näiteks üksik naine leiab, et tema sõbrannal on hea abikaasa, et ta on vastutav, hoolitseb laste ja pere eest, teenib raha ja palju muud. Kuid kui ta ise kohtab meest selliste omadustega, siis ta hakkab nägema, et polegi kõik nii lilleline, nagu ta endale ette kujutas. Hea kui hiljem tuleb mõistmine, et ta tahtis endale oma sõbranna õnne, mitte seda, mida ta tegelikult endale on tahtnud.

Me tahame oma soovide täitmises saada mitte objekti, mida oleme soovinud, vaid õnne ja rõõmu tunnet. Kui sa teed kavatsuse, lähtu nendest tunnetest, mida sa tahad nautida. Näiteks, kui sa tahad, et sinu vanemad oleksid terved, ütle nii: “Ma olen õnnelik ja rõõmus, et minu vanemad on terved!”. Või ma olen tänulik Universumile stabiilsuse ja rõõmu tunde eest, mida annab minu arvel olev rahasumma (summa mõtle ise välja, mis sind rõõmustab). Samas, iga päev tee samme, mis juhatavad sind oma soovide ja tahtmiste poole. Selleks, et kuhugi jõuda, tuleb asuda teele, olla valmis tegutsema, et saavutada tulemusi, tuleb osata näha ka võimalusi.

Sa ei saa oma kõhu kunagi täis, kui sa lihtsalt avaldad kavatsuse, kuid kindlasti leidub võimalus teenida raha ja osta endale toitu. Ole valmis rõõmuga võtma vastu situatsioone, mis aitavad sul saada soovitut, luba uuel tulla sinu ellu.

Kui lind teeb endale pesa, siis ta ka tegutseb selle nimel, mitte ei lenda ja ei kiru elu, et iga aasta tuleb uus pesa teha ja ta ei istu oksa peal ja ei mõtle endale välja põhjuseid, miks ta ei viitsi täna pesa teha. Lind tegutseb sihikindlalt. Kui sa lood kavatsust, siis ole ka valmis väljuma oma mugavustsoonist – iseenesest banaan sulle pähe ei kukku.

Autor: Alexis Varnum

Allikas: Kas soovid teada, kuidas elada jõukuses ja külluses?

Iseenda elu looja | Kolm sammu, kuidas saada tõeliseks minaks ja hakata elama iseenda elu

Ära jäljenda teisi, ole ise oma elu looja!

Võti, mis avab tee õnne ja edu juurde: ole sina ise!

Seotud