Vegankuu tähistamiseks toimub novembris mitmeid temaatilisi üritusi, mis aitavad veganmaailmaga lähemalt tutvuda.
Dokumentaalfilm “Vegucated”
Vegankuu avab 31. oktoobril Tallinnas linastuv dokumentaalfilm “Vegucated”. Filmis jälgitakse kolme tavalist inimest, kes on nõustunud kuueks nädalaks vastu võtma vegan väljakutse. Kuue nädala jooksul söövad nad vegantoitu, tutvuvad loomatööstuse tagamaadega, külastavad loomade varjupaika, kuulevad taimse toitumise terviseelistest ning kohtuvad teiste veganitega. Kas sellest saab elu muutev kogemus? Kas nad otsustavad veganlusega jätkata?
Sissepääs tasuta. Film on inglise keeles ingliskeelsete subtiitritega. Film on sobilik ka nõrganärvilistele.
Linastused:
- Eesti Vegan Selts. Ta on juuradoktor, kes spetsialiseerub veganlusele ja inimõigustele ning juhendab sel teemal ka üliõpilasi. Ta on avaldanud veganluse juriidika teemal mitmeid tekste ning osaleb praegugi ning kahe raamatu avaldamises, mis ilmuvad 2020. aastal. Ta kuulub võrgustikku UK Equality and Human Rights Religion and Belief Network ja on Ungari Veganliidu auliige ning Vegan Option Canada nõunik.
Sissepääs tasuta. Loeng on inglise keeles. Ettekanne toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu toetatud projekti raames. taimetoit ja kuidas saada veganina kätte kõik vajlikud toitained?
Eesti Vegan Seltsi toitumisnõustaja, ajakirja Vegan nädalamenüüde autor ning vegankokkade õppejõud Eliis Salm toob loengus Vegan toitumine – kõik, mida üks omnivoor tahab teada taimetoitluse kohta
5 asja, mis su kehaga juhtub, kui sööd kuu aega taimetoitu
Hapendatud köögiviljasalat pakatab probiootikumidest