See aasta on alanud minu jaoks kõige ilusamate kingitustega elu poolt. Elu justkui kannab mind ühest kohast teise ilma suurema vaevata ning toob mu juurde järjest imelisemaid hetki ja inimesi. Kaunil Bali saarel taoistlikul naistekursusel terapeudina töötades ja seda artiklit kirjutades tunnen, justkui elaksin muinasjutus.
Fotol: Jaya Shivani; Foto: Kristina Kozlovskaja Photography
“Kas tõesti saabub kohe-kohe südaöö ja mu tõld muutub kõrvitsaks tagasi?” küsib väike peitupugenud hirm mu sees. Kas tõesti saab kõik nii hea olla, nagu paistab? Kuidas see nii on, et mõnede inimeste jaoks on elu iga päev paradiis ja paljude jaoks ei ole elutee sugugi kerge?
Olen alati uskunud, et iga inimene on ise oma saatuse sepp ja õnne valaja. Ma usun, et meie endi kätes on see, kas me elame iga päev paradiisis või kannatustes. Maailma üks tuntumaid tervisenõustajaid David Wolfe ütleb, et üheaegselt eksisteerib kaks maailma: kõige parem ja ilusam maailm ja kõige halvem maailm ning sina ise valid, millise maailma elanik sa oled. Kuidas me selle valiku siis teeme?
“Kõik on energia. Vii end sellele sagedusele, mis on omane sinu soovitud reaalsusele, ja see saabki sinu reaalsuseks. See ei saakski teisiti olla. See pole filosoofia. See on füüsika,” on öelnud suurmees Albert Einstein. Et kõik on energia, siis läbi selle energiatasandi me saamegi valida.
Energia on vibratsioon
Kõigel siin ilmas on oma vibratsioonisagedus. Vibratsioon võib olla madalam, raskem ja aeglasem või siis kiirem, kergem ja kõrgem. Kõik me oleme siia sündinud juba mingil teatud sagedusel. Ehk siis meil on mingisugune eelhäälestus. Tantristlik õpetus vaatab seda läbi seitsme tšakra süsteemi ja ka paljud teised spirituaalsed õpetused räägivad meie energiakeskustest. See, mida me elus teeme ja kogeme, mõjutab meie vibratsioonisagedust kas siis kõrgemaks või madalamaks.
Tšakratesüsteemis saame seda seletada nii: seitsmest tšakrast viibivad inimesed põhiliselt esimese kolme tšakra vibratsioonis, milleks on raha, seks, toit. Igal seitsmel vibratsioonitasandil on oma omadused. Kolmel esimesel tasandil on energia madalam, aeglasem ja raskem. Ülemised energiakeskused ehk tšakrad ei ole nii palju avatud ja inimesed ei veeda nendes sagedustes eriti palju aega.
Kõik spirituaalsed praktikad – jooga, meditatsioon, mantrad, laulmine, hingamine jne – on keskendunud meie vibratsioonisageduse tõstmisele. Ehk siis erinevad joogapoosid, hingamine jne mõjutavad meie kehas erinevaid energiakeskusi ja aitavad tõsta ka meie sagedust. Näiteks esimeses tšakras ehk juurtšakras on olemas nii negatiivsed kui ka positiivsed omadused. Positiivseteks on vitaalsus, tervis, kannatlikkus, füüsiline tugevus jne. Negatiivseteks omadusteks on näiteks laiskus, ahnus, kadedus. Kui sellised omadused on meile omased, on tõenäoliselt palju energiat esimeses energiakeskuses. Selleks, et mitte olla ühenduses esimese tšakra tasandil laiskuse, kadeduse ja ahnusega, on meil võimalik spirituaalsete praktikatega tõsta selle konkreetse tšakra vibratsiooni. Ehk siis puhastada seda energiakeskust.
Vastavalt sellele, mis tasandiga oleme paremas ühenduses, on ka meie elu kogemused. Oleme väike koopia universumist. Kõik, mis on meie sees, on ka väljaspool ja kõik, mis on väljaspool, on meie sees. Spirituaalsed praktikad toovad alati meie olemusse harmoonilise vibratsiooni sellel tasandil, millel me tööd teeme.
Tõeline jooga
Vaatame korraks oma sageduse tõstmist jooga abil. Siinkohal tahan ära mainida, et ma räägin tõelisest joogast, mitte võimlemispraktikatest, mida tänapäeval harrastatakse ja kutsutakse joogaks. Sõna jooga tähendab tõlkes ühendust. Igasugune ühenduse loomine universumiga on jooga: meditatsioon, joogapoosid, hingamine, mantrate laulmine jne. Kuid selleks, et joogat saaks tõesti joogaks nimetada, peavad siin olema teatud elemendid. Üheks olulisemaks on joogaõpetuste teooria mõistmine.
Joogas on olemas 10 moraali ja eetika reeglit. Me teame, et ka kristluses on kümme käsku, kuid need siin on siiski natuke erinevad. Neid kutsutakse yama’ks ja niyama’ks. Viis neist reguleerib suhet sinu endaga ja teised viis meie välismaailmaga. Ka need õpetused põhinevad meie vibratsiooni tõstmisel ja harmoonilisema eksistentsi loomise põhimõttel. Ehk siis jooga annab meile sügavad õpetused sellest, kuidas tõsta oma vibratsiooni ja sellega parandada oma elukvaliteeti ja valida, millises maailmas me elame.
Iga pisiasi meie elus – nagu juba öeldud – mõjutab meie vibratsiooni. Mina valin nüüd juba väga teadlikult, mida ma lasen oma ellu ja mida mitte. Alustades kõige lihtsamatest asjadest. Näiteks on meile igapäevaeluks vajalik toit. Aga ka toidul on oma sagedus. Mida kergemat ja kõrgema sagedusega toitu me sööme, seda kergemad me ise oleme. Mida rohkem me ennast puhastame, nii seest kui väljast, seda kõrgemaks läheb meie vibratsioon.
Meid mõjutab iga päev eranditult kõik, millega me kokku puutume: toit, jook, inimesed, kohad, muusika, filmid jne. Vaadates õudusfilme, lõhume oma energiakeha ja madaldame oma vibratsiooni, samuti siis, kui kuulame näiteks heavy metal muusikat. Inimesed, kes tarbivad alkoholi, suitsetavad või pruugivad narkootilisi aineid, on pidevalt kinni madalamas vibratsioonis ja naudivad seal olemist ka kõige rohkem. Mida kõrgemaks ja puhtamaks me saame, seda vähem suudame me olla sellistes kohtades, situatsioonides ja suhelda selles vibratsioonis olevate inimestega. Meid lihtsalt ei seo mitte miski. Me elame samal planeedil, aga täiesti erinevates maailmades.
Ka mina tulen maailmast, kus olid alkohol, hingevalu, segadus, hirm, laiskus ja veel palju muud. Mida rohkem olen hakanud tegelema iseendaga, valima toitu, mida ma söön, inimesi, kellega suhtlen, kohti, kus ma olen, ning tegelema spirituaalsete praktikatega, seda ilusamaks on minu maailm muutunud.
Kui tunned, et elu ei ole selline, nagu sooviksid, siis küsi endalt, kas sa vibreerid selles sageduses, kus su elu võiks olla selline, nagu sa unistad. Sina ise oled oma õnne looja, sina ise saad tõsta oma vibratsiooni ja muuta oma sagedust ja seeläbi elada just sellist elu, nagu soovid. Mida kõrgemasse vibratsiooni sa lähed, seda uuemad maailmad sulle avanevad.
Om Shanti,
Autor: Jaya Shivani (Katrin Silman)
Allikas: www.tripurasundari.info