MOSES MAIMON: “Naiselik naine on enesekindel ja elav”

Somananda (Moses Maimon) on üks õpetajatest, kes Tantrafestivalil 2013 üles astub. Ühtlasi on ta ka see mees, kes on tantrafestivali korraldamise idee taga. Küsisime, kuidas ta enda jaoks tantra avastas, milliseid muudatusi see tema ellu on toonud ja ühtlasi uurisime, mida arvab Somananda sellest, milline on üks tõeliselt naiselik naine.

1. Mis oli see, mis pani sind oma elu 180 kraadi muutma ja hakkama edukast advokaadist jooga- ja tantraõpetajaks?

See muutus toimus siis, kui mu isa jäi tõsiselt haigeks. Soovisin teda aidata, kuid avastasin õige pea, et tavameditsiini võimalused on üsna piiratud. Nii sattusin ma uurima hiina meditsiini ja sealt edasi avastasin jooga. Hakkasin seda praktiseerima, kuna teadsin, et ma ei suudaks veenda oma isa seda proovima ilma, et ma teaks, millest ma räägin. Selle protsessi käigus hakkas mulle aga jooga meeldima ja sealt edasi avastasin ma tantra.

Alguses oli nii, et päeval olin ma edukas advokaat ja õhtuti tegelesin jooga ja tantraga. Siis mingil hetkel tundus, et see peaks olema vastupidi ja peaksin rohkem aega hoopis joogale ja tantrale pühendama. Nii jätsin ma oma senise elu Iisraelis ja kolisin Indiasse, et jooga ja tantra kohta rohkem teada saada.

2. Millised on 3 suurimat muutust Sinu elus pärast seda, kui Sa tantraga tegelema hakkasid?

a) Minu füüsiline tervis ja energia on teinud suure hüppe positiivsuse suunas.

b) Ma olen avastanud teadmisi ja infot, mis mitte ainult pole ülimalt huvitav, vaid see on miski, millest mu hing oli kogu aeg puudust tundnud.

c) Minu ellu tuli mu õpetaja Swami Vivekananda Saraswati [kes osaleb ka tantrafestivalil], kes on niivõrd inspireeriv inimene, et iga kord, kui ma olen silmitsi mõne probleemiga või tahan ennast edasi arendada, siis pelgalt temale mõtlemine annab mulle palju jõudu juurde. Sellist inimest oma elu jooksul kohata on suur asi. Mitte kõigil ei avane sellist võimalust.

3. Milline on Sinu meelest tõeliselt naiselik naine?

Naine, kes on enesekindel ja elav. Naine, kes on optimistlik, entusiastlik ja samas ka avatud mõtlemisega – ka seksuaalselt. Pole üldse oluline, kas naine on vähe või palju kogenud, kuid kui tema mõttemaailm on avatud, siis see teeb naise minu jaoks naiselikuks.

4. Kui Sa ajas tagasi vaatad, siis mis on olnud Sinu jaoks sellel teekonnal suurim avastus?

See on hetk, kui mu õpetaja aitas mul saavutada teadvuse kõrgema taseme. Seda kogemust on võimatu sõnadesse panna, kuid kui see juhtus, siis midagi minu sees muutus. Sa oled ikka sama inimene, Sa sööd sama toitu, räägid sama keelt, aga midagi Sinus on täiesti erinev. Võib-olla viis, kuidas Sa elu näed? See on midagi jäävat. Sa ei saa enam minna endise juurde tagasi. Samas, ega Sa ei taha ka.

Baltikumi esimene Tantrafestival toimub 5.-7. juulil Venevere puhkekülas

Uuri programmi http://tantrafestival.ee

Jaga facebookis sõpradega https://www.facebook.com/events/519202501459128/

Kuula R2 saadet “Hallo, Kosmos!”, kus külaliseks Moses Somananda Maimon.

Seotud