Mobiiltelefonid võivad mõjutada meeste viljakust

Püksitaskutes mobiiltelefone kandvad mehed võivad sel moel tahtmatult alandada oma isaks saamise võimalusi. Nimelt võib mobiiltelefonidest tulenev elektromagnetkiirgus kahjustada meeste viljakust.

Enamik maailma täiskasvanud elanikkonnast omab mobiiltelefone. Samas umbes 14 protsenti paaridest seisavad silmitsi probleemidega järglase saamisel.

Exeteri ülikooli teadlased viisid läbi põhjaliku süsteemse ülevaate, lähtudes kümnest uuringust, eesmärgiga teha kindlaks mobiiltelefonidest erituva kiirguse võimalikku rolli viljakusprobleemides.

Uuringus osalejate sperma kvaliteeti hinnati kolme parameetri alusel: seemnerakkude liikuvus, elujõulisus ja kontsentratsioon. Kui kontrollrühmas omasid 50-85 protsenti seemnerakkudest normaalset liikuvust, siis kokkupuutel mobiiltelefonidega langes see näitaja keskmiselt 8 protsendini. Samasugust langust täheldati ka seemnerakkude elujõulisuses.

Mobiiltelefonide kasutamine on tänapäeval kogu maailmas üha levinum ning sellest tulenevad võimalikud ohud ei ole veel päris selged. Antud uuring näitab, et püksitaskutes kantavatest mobiiltelefonidest erituv raadiosageduslik elektromagnetkiirgus võib kahjustada seemnerakkude kvaliteeti. Sellise mõju kliiniline tähendus vajab veel edasisi uuringuid.

Uuringu tulemused ilmusid ajakirjas Environmental International.

Allikas: www.teadus.err.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.