Mis on ennustuslik astroloogia ja mida ta ütleb 2021. aasta kohta?

Astroloogia on tuhandeid aastaid vana teadus, mis on teenimatult teadlaste tähelepanu alt välja jäänud. Küllap on põhjus selles, et tegemist on veidi teistsuguse teadusega kui matemaatika või füüsika. Astroloogia on siiski humanitaarteadus ja jääb väga kaugele täppisteadustest, mistõttu on väga ratsionaalse mõtlemisega inimestel seda raske kui mitte võimatu mõista. Kummalisel kombel kirjeldab vana-india eepos “Mahabharata” mitmeid planeete, mis kaasaegsele teadusele alles mõnisada aastat teada on. Näiteks Pluuto, mis avastasti aastal 1930, asukoht, on seal täpselt kirjeldatud tuhandeid aastaid tagasi ning see vastab tänaste NASA algoritmidega saadud koordinaatidele.

Kahjuks on suur osa astroloogilisest tarkusest aastatuhandetega kaduma läinud ning täna toimub sisuliselt astroloogia restaureerimine. Teaduslikuma meelelaadiga astroloogid püüavad iidsete tektside abil taastada kunagiste idamaa tarkade poolt kasutatud tehnikaid ning kaasaegse arvutustehnoloogia abil teha statistikat ning välja selgitada, millised taevakehade kombinatsioonid, meie elu erinevate valdkondade kohta üht-teist rääkida suudavad. Ehkki akadeemiline teadus peab astroloogiat pseudoteaduseks, on siiski piisavalt tõendeid selle kohta, et astroloogia toimib ning on olemas teatud seaduspärasused taevakehade liikumises ja inimeste eludes.

Paraku tegelevad ka paljud astroloogid astroloogiaga küllaltki pinnapealsel moel ja seetõttu on astroloogiast puudulik või lausa vale arusaam, mitte ainult laiemal publikul ja teadlastel vaid ka paljudel astroloogidel endil.

Astroloogia on tegelikult üks keel. Universumi keel. Universum räägib meiega. See on sümbolkeel, märkide keel ja seda on võimalik õppida. Astroloogia on palju enamat kui vaid ennustamine. Astroloogia abil on võimalik maailma mõista. Astroloogia annab meile elu mudeli.

Astroloogia suurimaks väärtuseks ei ole mitte võimalus tulevikus toimuvat prognoosida vaid võimalus iseennast paremini tundma õppida. Inimese sünnikaart kirjeldab inimest väga põhjalikult ja selle abil võib inimene avastada endas isikuomadusi, millest ta varem teadlik ei olnud.

Samuti on astroloogia heaks abivahendiks partneriga sobivuse hindamisel ning ka suuremate tiimide koostöövõime prognoosimisel. Kuid astroloogiat kasutatakse veel väga mitmetes eluvaldkondades. Näiteks on olemas põllumajanduslik astroloogia, mis aitab valida parimaid kuupäevi erinevate taimede istutamiseks või seemnete külvamiseks. Väga populaarne on ka meditsiiniline astroloogia, kuid selle ala spetsialiste on vähe. Viimasel sajandil on hakatud astroloogiat üha rohkem kasutama ka finantsmaailmas ning selleteemalisi analüüse on avaldanud isegi mõned pangad.

Kuid kõigile tuntud ennustuslik astroloogia on ilmselt kõige populaarsem astroloogia haru. Näiteks ennustas prantsuse astroloog André Barbault juba aastal 2011, et inimkonda tabab aastal 2020 viiruspandeemia. Tema hinnangul pidi see kestma koguni neli aastat. Omalt poolt võin lisada, et käesolev aasta ei tule kuigi palju leebem eelnevast. Aasta peamine astroloogiline mõjutegur on Saturni ja Uraani omavaheline pingeaspekt, ning see toimib vabadusi piiravalt. Kuid lisaks pandeemiale ja sellest tulenevatele piirangutele võib oodata ka seda, et nii mõnegi riigi poliitikud kujunenud olukorda ära kasutavad ja oma rahvast mitmel viisil ahistavad. Uraani liikumise tõttu Sõnni märgis on tõenäoline ka mõne tavalisest suurema maavärina toimumine.

Kui soovid süveneda vanasse traditsioonilisse astroloogiliste arvutuste kunsti, teha kaarte endale ja oma lähedastele, teada saada astroloogilise filsoofia kohta, oled oodatud osalema kursusel ühe Eesti tuntuima astroloogi, Abhirama Dasigahttps://www.facebook.com/events/2758028084477134/

Tekst: Abhirama Das

Seotud