Milliste toitudega vähki näljutada?

Tänavu aprillis tutvustas dr William Li TedX üritusel uut viisi, kuidas vähki ravida: anti-angiogenees ehk vähki toitvate uute veresoonte kasvu ennetamine.

Huvitaval kombel on mitmed taimed, puuviljad, juurviljad, ürdid ja teed täis aineid, mis just nii töötavadki. Nii et iga söögikord võib olla anti-angiogeneesi toetav.

Tavapärane vähiravi keskendub praegu rakule, kemoteraapia tapab rakke ja loodetakse, et see tapab rohkem ja rutem vähirakke kui normaalseid rakke. Kuid anti-angiogeneesiga saab ära lõigata vähi toiduallika. Mida suuremaks vähk kasvab, seda rohkem veresooni teda toidavad, anti-angiogeneesiga saab seda muuta.

Dr William Li on juba anti-angiogeneesi ravimitega mitmeid kasvajaid vähendanud, ka Harvardi uuring, mis kaasas pea 80 000 inimest, kinnitab anti-angiogeneesi teooriat.

Dr William Li, Angiogeneesi Fondi president ja meditsiinidirektor tutvustab selles 20-minutilises videos teooriaid ja uurimistöid sellest, kuidas vähivastase toitudega saab vähiarengut peatada ja tagasi keerata.

Mõned taimed, mis aitavad vähi veresooni vähendada (toetavad anti-angiogeneesi), oluline on muidugi hoida toit nii puhas ja orgaaniline kui võimalik:

Roheline tee, maasikad, mustsõstrad, vaarikad, mustikad, apelsinid, greip, sidrun, õunad, ananass, kirsid, punased viinamarjad, punane vein, bok choy, lehtkapsas, sojaoad, ingver, maitake seened, lagrits, kurkum ehk kollajuur, muskaat, artišok, lavendel, kõrvits, petersell, küüslauk, tomat jne.

Allikas: www.banaanisaar.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.