Mine mere, järve või jõe äärde. Seisa näoga veekogu poole ja hinga kolm korda sügavalt nina kaudu sisse ja suu kaudu välja. Nüüd hinga täiesti tavaliselt ja pane silmad kinni (kui soovid). Kuula helisid enda ümber.
Nüüd kuulata vee häält. Proovi leida rütm. Hakka vaikselt keha rütmi järgi ennast liigutama. Soovi korral võid kogu aeg silmad kinni hoida. Lase kehal ennast juhtida. Tee neid liigutusi, mida su keha soovib. Proovi mitte mõelda, mida teha. Usalda oma keha, sest tema teab, mis on sulle kõige parem.
Kui su silmad olid kinni, siis nüüd ava need. Vaata enda ümber. Mida sa näed? Puid, kivisid, teed, pilvi … Nüüd proovi liikudes joonistada ümbritsevat, kasuta selleks tervet keha. Ja tea, et see on sinu pilt, mida sa joonistad. Sa võid kohapeal olla, liikuda, joosta, hüpata, istuda, pikali heita. Liigu nii, nagu sina tahad. Väljenda end vabalt ja julgelt.
Soovi korral võid teistega oma emotsioone jagada: kas sulle meeldis selline liikumine, mis meeldis, mis mitte? Kas kehaga joonistamine oli kerge või raske?
¤ Joonista paberile, mida soovid. Võid oma pilti teistele näidata ja sellest jutustada.
Kui lapsi on palju, võib pildid panna nii-öelda näitusele, et kõik saaksid pilte vaadata. Kui lastega on eelnevalt kokkulepe tehtud, saavad nad öelda või kirjutada ühe positiivse sõnumi seoses pildiga. Laste puhul peab tagasiside kindlasti positiivne olema!
Katkend on pärit kirjstuse Pilgrim poolt välja antud Monika Allerti raamatust „Meelerahu- ja keskendumisharjutused lastele“.