Meditatsioon: maa ja kõige muuga kontakti loomine

Sinu tervis ja õnn põhineb sinu kontaktil sinu enda, teiste inimeste, maa ja kõige muuga. Kui sa kaotad ühenduse ühel tasandil, siis võid ennast tunda eraldatuna mitmel tasandil. Aja jooksul võid sa hakata arvama, et oled üksi. Sa unustad ära, et Elu armastab ja toetab sind.

Ahlea Khadro, üks raamatu “Tervendav enesearmastus” autoritest, näeb enda töös sageli seda, et inimeste kehad nutavad taga maaühendust. Vanasti elasid inimesed maaga tihedas ühenduses – me katsusime mulda ning mõistsime taimi ja puid. Loodus aitas hõimuliikmetel ühest kohast teise jõuda, samamoodi nagu meie tänapäeval kasutame teeviitasid ja GPSi. Ahlea kuuleb, kuidas inimeste kehad meeleheitlikult abi paluvad. Mida vähem me oleme looduse ja maaga ühenduses, seda rohkem nutavad meie kehad taga seda ürgset ühendust. Ahlea kasutab alljärgnevat meditatsiooni, et aidata oma klientidel leida kontakti maa, iseenda ja kõige muuga. Sellel meditatsioonil on raviv toime.

Heida vaiksesse ja mugavasse kohta pikali ning sule oma silmad. Pööra tähelepanu oma kehale. Tunneta oma hingamist ja jälgi, kuidas sa hingad sügavalt sisse ja välja. Jälgi oma hingamist nii kaua, kuni sa tunned, et su keha on lõdvestunud. Nüüd kujuta ette, et sa oled ilusal põllul kõige ilusama puu all. Sul on meeldivalt soe ja päike paistab. Sa tunned ennast turvaliselt ning puu pakub sulle ulualust ja varju. Näe ja tunneta, et sa oled turvalises, ilusas ja mugavas kohas.Tunneta, kuidas su keha vajub üha sügavamale maapinna sisse. Tea, et maapind kaitseb ja toidab sind. Tunneta, kuidas su keha kasvatab maa sisse juured. Keskendu endiselt oma hingamisele.

Luba juurtel minna üha sügavamale ja sügavamale – las need ulatuvad maa tuumani. Jätka sügavalt hingamist ja kogu kokku maalt saadud armastav energia ning hinga see juurtest enda kehasse. Tunneta sügavat kontakti ja armastust. Sa oled kaitstud, toidetud, sind toetatakse ja sa oled armastatud. Tunneta seda armastust ja toetust. Lase õhul voolata igasse sinu rakku. Tunneta, kuidas sinu rakud reageerivad maaühendusele. Hinga sügavalt ja tunneta ühendust kõigega, mis sind ümbritseb. Hinga, justkui sa hingaksid koos kogu looduse ja maapealse eluga.Tunneta seda ühendust ja armastust, toetust ja hoolitsust, mida see toob endaga kaasa.

Nüüd kogu see armastus ja toetus kokku ning tunneta seda enda kehas. Usalda ennast, et see ühendus ja armastus on alati sinu jaoks olemas. Iga kord, kui sa mõtled enda peale selles ruumis, selle puu all, tunnetad sa seda ühendust. Iga kord, kui sa mõtled oma juurte peale ja maaühenduse peale, tunnetad sa seda. Hinga kolm korda sügavalt sisse ja välja ning ava oma silmad.

Sa võid seda meditatsiooni teha ükskõik kui kaua või lõpetada see vaid kolme minutiga. Paljudele inimestele mõjub hästi, kui nad teevad seda iga päev. Kui sa oled seda meditatsiooni korra proovinud ja mäletad seda tunnet, mille see tekitab, siis me julgustame sind selle peale mõtlema ja uskuma, et see energia ja ühendus on sinu jaoks olemas, ükskõik millal sa seda vajad. Sa tead, et kui sa oled tööl või ajad omi asju, siis ei ole sul vaja teha muud, kui seda tunnet meelde tuletada, ja see aitab sul tugevdada oma ühendust maaga.

Autor: Louise Hay

Allikas: Lihtne meditatsioon algajale: näpunäiteid meeleteadlikkuse harjutamiseks
Alkeemia lugemisnurk. Osho: meditatsioon on teadlik mittetegemine
Meditatsioon ja aju: 7 positiivset muutust, mida toob kaasa mediteerimine

Seotud