Mari Metsallik: mees jääb alati selle naisega, kelle kõrval ta paremaks muutub

Mari Metsalliku uus raamat “Naiselikkuse saladused” viib lugeja metshaldja muinasjutulisse maailma, kus peategelaseks on Armastus, kelle elujõuks on Naiselikkus. Autor jagab vaateid, kogemusi ja salanippe oma isiklikust elust, mis lähtub üdini naiselikust olemise viisist. Mari Metsalliku eluviis ja ilmavaade on tänapäevastest tavapärasustest tõenäoliselt veidi teistmoodi. Tänu sellele mõjuvad tema lähenemine ja lood lugejale värskelt ja kohati lausa muinasjutuliselt, vahendab Raamatud.elu24.ee.

“Naiselik suhtlemine õpetab armastamist, andestamist ja mõistmist ning kingib elurõõmu. Kui lubad endal olla naiselik, seda häbenemata ja vabandamata, kui oled siiras, õrn ja armas, nagu me loodud oleme, kulgeme läbi elu rahulolus. Naiselikkus on ohvrirolli vastand – julge õitsemine,” tõdeb autor.

Siin on mõned head ja mõtlemapanevad tsitaadid Mari Metsalliku uuest raamatust armastus on miski, mis lihtsalt juhtub, lihtsalt puudutab meid, vahel jääb kestma, vahel mitte, oleneb partnerist ja oleneb vedamisest. Et see on miski, mis saadab meid loomulikuna, kuni me oma muid, tähtsamaid ülesandeid täidame. See on väga eksitav suhtumine.”

“Kui me ei võta paarisuhet kui oma kõige tähtsamat elukutset ja eesmärki ning ei pühenda sellele rohkem hoolitsust ja tähelepanu kui kõikidele muudele töökohtadele ja hobidele, siis see hääbub vaikselt, kuni ühel päeval kaob täiesti.”

“Ideaaljuhul õpib laps armastamist oma ema ja isa vaadates.”

“Üksikemadus ei ole mitte kuidagi tugeva, iseseisva ja targa naise võrdkuju (mitte ükski noor tütarlaps ei unista saada üksikemaks), sest mitte keegi ei sooviks näha oma tütreid üksikemadena.”

“Kõige õnnelikumad ja stabiilsema hingeeluga lapsed tulevad kodust, kus on kohal nii ema kui isa, kuna nende omavahelist armastust tunnistades kasvab laps kogu universumit usaldavaks inimeseks.”

“Hoolitse teiste eest ning ka sinu eest hoolitsetakse.”

Tsitaadid on pärit kirjastuselt Pilgrim äsja ilmunud Alkeemia lugemisnurk | Mari Metsallik: Mis hoiab meid tagasi vaimses arengus?

Alkeemia lugemisnurk | Mari Metsallik: olla armastav, naiselik abikaasa ja hoolitsev ema on minu elu suurim ja tähtsaim eesmärk