Mai-Agate Väljataga: mõni hing tuleb maale teadlikult suguvõsa mustrit tervendama

Kui hing tervendab enda ära, siis tervendab ta ka suguvõsa ära. Siin maa peal on kindel üks asi, mida me ei tohi unustada: mitte midagi, absoluutselt mitte kui midagi ei juhtu niisama ega ilma eelneva kokkuleppeta. Isegi kui meil on seda vahel raske mõista. Üleliigne muretsemine on seega asjata ja teeb meid ainult haigeks.

Kui keegi suguvõsas suudab mustri katkestada ehk negatiivse positiivseks muuta, siis kas ta teab juba enne tulekut, et tuleb seda tegema? Hinge kokkuleppetasandil võib seda teada, aga siia jõudes ei pruugi ta seda teadlikult mäletada. Võtame näiteks sellise suguvõsahaiguse nagu emakamüoom, mis tähendab emana enese süüdistamist. Selles suguvõsas on teatud reeglid, kriteeriumid, kuidas emana peab olema, ja kui sa pole neid täitnud, siis sa asud enda kallale. Aga selle süütunde, nagu ka armastuse keelamise tunde, võtad sa maa peale tulles kaasa, see ei teki siin. Näiteks lapsed kasvavad suureks ja satuvad vangi ja see tõstab emas süütunde üles – poeg käitub nii minu pärast. Ei, vastupidi! Poeg on krants, et naine emana saaks süütundega kontakti, oskaks seda märgata ja ümber teha, et lõpetada selle suguvõsa naisliinis emana süüdistamine ära, et see enam järeltulevatele põlvedele ei kanduks.

Tundeid tunneme nii sügavalt, et see käib rakutasandilt läbi, aga samamoodi saab tundeid rakutasandil ka vabastada. Nüüd sõltub ka sellest, kas oled emana süüdiolemise tunnet nii palju endaga kaasa võtnud, et sured emakavähki ära, või oled nii natuke võtnud, et saad sellest lahti.

Osad suguvõsad võivad ka välja surra, kui see õppetund on lõppenud. Need hinged hakkavad mööda teisi suguvõsasid otsima võimalusi, mida tahavad õppida. Õppetunnid käivadki ka suguvõsa liine pidi. Näiteks tulevad minu juurde vahel naised vanuses 30-35 ja kurdavad, et nad ei leia endale meest. Ja isegi kui leiavad, siis ei suuda suhet hoida. Lihtsalt ei oska. Ema oli täpselt samasugune ja selgub, et vanaema ja vanavanaema jne ka. Ikka seesama liin. Hing saab sündida sellisesse liini ainult siis, kui tal on see asi veel õppimata, aga ta tahab selle asja lõpuks ära õppida. Kui ta siis õpib suhte hoidmise ära, katkestab ta ka suguvõsa õppeliini ja vähkkasvaja edasiandmise järgmistele põlvkondadele.

Su keha on nagu arvuti. Tal on olemas kõvaketas ja kõik kõrg organoloogilised riistad ehk organitel põhinev kõrgtehnika. Need on palju täiuslikumad kui kõrgtehnoloogilised riistad. Nii et kui me oskame keha õigesti käivitada, siis selle kehaga on võimalik rohkem ära teha kui kõrgtehnoloogiaga. Su keha on sada protsenti väga täpne ja tark arvuti.

Allikas: Teadjanaine Mai-Agate Väljataga

Seotud