Mai-Agate Väljataga: Meelerahu saavutad siis, ­kui õpid oma tundeid vaigistama

Tuntud ja armastatud teadjanaine Mai-Agate Väljataga jagab enda poolt kinni püütud ja läbi tunnetatud elutarkuse essentsi – kuidas kuulata oma südamehäält, miks tuleb meie ellu stress ning kuidas elada siin ja praegu.

Meelerahust

Meelerahu on parim seisund otsuste ­tegemisteks. Meelerahu saavutad siis, ­kui õpid oma tundeid vaigistama. Meelerahu ­võtavad inimeselt ära tema ­tunded, olgu need siis positiivsed või ­negatiivsed. Kui tunne on ­aktiveeritud ja sa samastud sellega, siis ükskõik millise otsuse sa ka ei teeks, ­­see ei jää vett pidama.
Siin ja praegu elamisest
Siin ja praegu on sinu jõu hetk. Kogu vägi, kui sa tunnetad end siin ja praegu, on sinu käes. Ei ole suunatud ei minevikku ega tulevikku, pole suunatud ka hetkest väljapoole, vaid see hetk on sinu parim väe hetk: sina ise siin ja praegu.
Kuidas saavutada siin ja praegu olemise ­seisundit? Parim viis selle saavutamiseks on kui lähed mõtlemiselt üle tunnetamisele. Sa lihtsalt tunnetad. Võid tunnetada mõnda oma kehaosa või ka ennast üleni, kui sul on suuremad kogemused. Sa lihtsalt tunnetad iseennast ja kui sa seda teed, oled sa enda juures, mitte kuskil mujal.
On vaja saada aru, et kõik on energia – absoluutselt kõik. Ja see energia ei püsi paigal, vaid vibreerib ja muudab oma vormi. Elu on energia. Kõik, mida sa näed, katsud ja tunned, ning ka see, mida sa ei näe ega tunne, on energia. Sa elad energia meres. Aga see energiameri on muutnud nüüd oma lainetust. Lainetus on kiirenenud. Ja nõuab omakorda ka meie füüsilistelt kehadelt kiiremini lainetamist ehk kaasatulekut. Tavaline inimene ei saa sellest aru. See on evolutsiooniline protsess ja kui hakkad uutmoodi mõtlema, siis sa lähed lihtsalt selle võnkumisega kaasa.
Inimesel – kui ta on siin Maa peal füüsilises kehas – on ju vaja õppida oma tunnetega loomist. Me samastume oma tunnetega ja loome ning käitume selle tunde kohaselt. Nii tõmbame ka ligi tundega samastunud käitumist. ­Me tõmbame ligi sedasama, mida me sisaldame. Kui me seda ei muuda, ümber ei tee, siis me halame, miks inimesed on sellised… Aga kui sa ise oled selline, siis on sinu ümber ka sarnase tundega inimesed.
Kui sa ise oled salliv ja armastav, siis on ka sinu ümber sallivad ja armastavad inimesed. See on energeetiline külgetõmbeseadus. Seda nimetakse fusioonprotsessiks. Fusioon tähendabki seda, et mida sa sisaldad, seda sa ligi tõmbad. Ühined sama energiaga, mis on su ümber. Mida vihasem oled, seda rohkem on su ümber vihaseid inimesi, seda rohkem on su ümber vihaseid ja halbu olukordi ning sündmusi. Me loome 100% ise oma isikliku maailma.
Stressist
Stress – see on negatiivsed tunded. Üldsõnadena: hirm, alaväärsus, süütunne, väärtusetustunne. Kui jätame stressi kõrvale ja püüame mõista, mis tunnet me tunneme, siis saame selle tunde ka ära likvideerida. Vaata oma tunde taha. Kui oled pidevalt stressiseisundis, siis võib olla tegemist ka sinu sünnihetkel kaasa pakitud tunnetekomplektiga ning sa ei pruugi aru saada, mis on nende tunnete põhjus.
Sõna väest ja jõust
Sõnal on tohutu vägi, sest sõna on võnge. Kui sa ütled sõnu ilma sisemiste tunneteta, siis neil sõnadel puudub vägi. Kas me siis käitume nii, et ütleme sõnu välja ilma väeta? Loevad emotsioonid. Sõna on nagu kuul ja tunne on püssirohi – mida vihasem oled, seda tugevama mõju ja väega on sõnad. Sõna vägi toimib nii positiivselt kui ka negatiivselt, aga näite tõin negatiivsest sõna väest, sest inimesed kangesti armastavad halvasti öelda. See draamamäng on ju nii mõnus… Inimesed armastavad draamat.
Usaldusest ja südamehäälest
Usaldust on kahte liiki. Kui oled sinisilmne ja arvad, et kõik teised on samuti sellised, siis on kannatus peagi tulemas. Me elame duaalses maailmas. Ja see teine usaldus on oma südame usaldus. Kas usaldan iseennast ja oma südamehäält? Kas usaldan seda, mida süda ütleb, või üritan kõike mõistuse ja intellektiga paika panna?
Enam ei ole esikohal intellekt, vaid esikohal on süda. Uues ajastus on meil vaja suunata oma tähelepanu peast südamesse – meil on vaja õppida usaldama südame tunnet. Kui teed mingi otsuse ja tunned seejärel mõnusat tunnet, siis tee seda – järgi oma otsust. Kui aga tunned ebameeldivat tunnet, siis ära seda tee. Sest see on sinu kõrgema mina või teejuhi viide sulle.
Selleks, et õpiksid oma sisetunnet kuulama, on vaja teha apsusid – on vaja eksida, katsetada. Mina olen oma nätsud kätte saanud. Mõni saab terve elu nätsusid ja ikka ei kuula oma südamehäält.
Allikas: Mai-Agate Väljataga “Elutarkuse terad”, kirjastus Pilgrim

Seotud