Magama jäädes me taasühineme mittefüüsilise allikaga

Ma usun, et igal öösel, kui magame, ühineme me suurema ühendteadvusega (Universumi, Vaimu, Allikaga). Selgituseks – ma kasutan vaheldumisi sõnu „vaim“, „universum“ või „mittefüüsiline“, et tähistada kõigi asjade elujõudu. Sa võid seda nimetada jumalaks, energiaks, allikaks või lihtsalt teadvuse vooks. Seda raamatut lugedes palun vali ja kasuta mis tahes sõna või terminit, mida sa pead kõige mugavamaks, kirjutab psühholoog ja uneekspert Athena Laz oma raamatus „Sinu unenägude alkeemia“.

Usk, et magama jäädes me taasühineme mittefüüsilise allikaga, pole omane ainuüksi minule. Hinduism, judaism, kristlus ja šintoism, kui nimetada vaid mõnda spirituaalset mõttekoolkonda, räägivad sedasama. Niisiis kingitakse meile öösiti võime saavutada ühendus suurema perspektiiviga, samas kui meie füüsiline keha saab kasu kosutavast unest.

See suurem perspektiiv annab meile palju erinevaid unenägusid. Näiteks tavalised unenäod, hoiatavad unenäod, ennustavad või prohvetlikud unenäod, kollektiivsed unenäod ja teadlikud unenäod. Sa kuuled neist kõigist täpsemalt seda raamatut lugedes. Ent kasulik on kohe alguses vahet teha, millised on tavalised ja millised teadlikud unenäod.

Tavalised ehk „normaalsed“ unenäod on rikkad kujutluste, sümbolite ja lugude poolest. Need unenäod on nagu öised ekskursioonid, millest sa osa võtad. Vahel on need unenäod eredad ja elavad. Just nagu see unenägu, mida ma sinuga raamatu alguses jagasin. Teinekord unustad sa need täiesti – näiteks ehk selle unenäo, mida nägid eelmisel kolmapäeval?

Selles raamatus olen ma niisuguste unenägude kohta kasutanud sõnu „tavaline“ ja „normaalne“. See on lihtsalt lugemise kergendamiseks ja selgitamiseks. Aga sa peaksid teadma, et need igapäevased unenäod pole sugugi igavad ega tavalised. Ma ütleksin isegi, et need võivad olla meie suurimad spirituaalsed õpetajad. Ent sageli on need hommikuvalgusega läinud.

Tavalised unenäod annavad su elule palju juurde ja oma teekonnal läbi selle raamatu sa avastad, et need on väga helded. Nad juhatavad sind alati.

Su unenäod, tulvil tuttavaid või võõraid inimesi, kohti, sündmusi ja tegelasi, räägivad sinuga sümbolite ja metafooride keeles. Kolmandas peatükis avastad nende sügavuse, mis on sulle kättesaadav unenäotõlgenduse sümboolika kaudu. Harjutusi tehes õpid, kuidas täpselt neid unenäosõnumeid dešifreerida oma isikliku heaolu ja arengu hüvanguks.

Nüüd tahaksin küsida: kas sul on kunagi olnud unenägu, kus sa teadsid, et näed und? Kui jah, siis läksid sa tavalisest unenäost teadlikku unenäkku! Sa nii-öelda rändasid unenäospektris kõrgemale. Kui vastad eitavalt, siis tasub olla elevil, sest su unenägude uurimine muutub selle raamatu iga leheküljega meisterlikumaks!

Et oleks selge – tavalised unenäod on need, kus sul pole aimugi, et und näed. Alles siis, kui üles ärkad, taipad, et sa tegelikult nägid und. Ja vastupidi – teadlikud unenäod on need, kus sa oled aktiivselt teadlik, et näed und, olles samal ajal ise selles unenäos.

Teiste sõnadega, sa tajud end unenäos „ärkvel olevat“, ehkki füsioloogiliselt su keha magab, ning võid nüüd hakata uurima oma unenägu teadlikult ja taotlusega unenäomaastikku soovi korral muuta. Seda ei saa teha tavalises unenäos.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Athena Lazi raamatust „Sinu unenägude alkeemia“.

Seotud