Maailma ihaldatuim lugemisseiklus ilmus eesti keeles!

Neljapäeval, 22. novembril ilmus eesti keeles ülemaailmne überhitt – E. L. Jamesi erootiline menuromaan “Viiskümmend halli varjundit”, mis on murdnud mitmeid seksuaalsusega seotud tabusid ning troonib kõige kiiremini bestselleriks müünud raamatute edetabeli tipus.

Kirjastuse Pilgrim vahendusel ja koostöös nädalalehega Eesti Ekspress jõuab fantaasiaid äratav sensuaalne seiklus homme kodumaiste lugejateni. Esimesel kahel nädalal, 22.11-5.11 on raamat müügil ainult koos Eesti Ekspressiga kõikides Prisma ja Selveri kauplustes üle kogu Eesti. Raamatupoodides alates 6.12.

Ma kirjutasin kirgliku armastusloo, mis on meelelahutuslik ja kus karakterid on hästi välja arendatud. See on suurepärane võimalus elada koos nendega läbi emotsionaalne teekond ja testida oma fantaasiate piire,” seletab autor E. L. James oma triloogia menu. Raamatut on müüdud enam kui 60 miljonit eksemplari 50 erinevas riigis. Välismeedia sõnul on see mõjutanud naiste seksuaalkäitumist vabamaks ja mängulisemaks ning seksuaalsusega seotud tabud on tõusnud vestlusteemadeks.

Menuromaan ei mõju mitte ainult naistele, vaid ka meestele. “Ligi pooled raamatu ettetellijatest on mehed,” avaldab kirjastaja Tiina Ristimets, kelle sõnul on tegemist suurepärase sotsiaalse alatooniga meelelahutuskirjandusega, millel on enamus inimesi puudutav ja intrigeeriv peateema ehk seksuaalsus. Kirjanik Kaur Kenderile meeldis väga naise nägemus seksuaalseiklusest: “Lugesin suure huviga. Mida ja kuidas naised mõtlevad on ju tavaliselt sõjasaladus. See raamat on teated otse vaenlase tagalast. Ja piinavalt on alati huvitav.”

Menukast triloogiast valmib millalgi ka film, mille produtsentideks on Michael De Luca ja Dana Brunetti (nende ühistööna valmis film “The Social Network”), ning koos autori E. L. Jamesiga kirjutab stsenaariumi briti kirjanik ja produtsent Kelly Marcel, kelle tuntuim töö on teleseriaal “Terra Nova”. Suur rabelemine käib peaosade pärast – paljud kuumad filmistaarid näeks end miljonite naiste ihaldusobjekti Christian Grey rollis. Autor E. L. James on raamatust inspireerituna pannud kokku ka klassikalise muusika kogumikplaadi “Fifty Shades of Grey: The Classical Album”, mis sai kriitikutelt kiita ja tõusis Billboardi klassikalise muusika müügiedetablis tänavu oktoobrikuus neljandale kohale.

“Viiskümmend halli varjundit” jutustab kirjandustudengist Anastasia Steele, kes intervjueerib edukat ettevõtjat Christian Greyd ja leiab, et mees on väga ligitõmbav, ent samas heidutav. Nad alustavad kirglikku armusuhet. Ana õpib tundma oma ihasid ning avastab ka sünged saladused, mida Grey peidab avalikkuse pilkude eest.

E.L. James “Viiskümmend halli varjundit”
Tõlkinud Tiina Kanarbik
Toimetaja Leelo Laurits
520 lk, pehme köide
Kirjastus Pilgrim 2012

http://alkeemia.ee/hall

Triloogia järgmised osad ilmuvad 2013. aasta alguses ja kevadel

*

Alates neljapäevast, 22. novembrist kuni 5. detsembrini on menuromaan “Viiskümmend halli varjundit” saadaval Selveri ja Prisma kauplustes üle kogu Eesti vaid koos nädalalehega Eesti Ekspress. Raamatupoodides alates 6.12

 

 

 

Seotud