Ava külgmenüü

Lugemisnurk | Sünkroonsus toimib morfogeneetilise välja, perekonna ja kollektiivse alateadvuse kaudu

Perekonstellatsioonid asuvad justkui reaalse maailma ja vaevutajutava välja piiril, luues sillad tänase maailma ja esivanematelt päritud teadmiste vahele. See annab meile ligipääsu põlvkondadeülesele mälule, mis elab edasi meie sugupuus ja meis endis. Kui pöörame esivanemate tarkusele selja, oleme pidetud ja sihitud. Kahe praktiku, Bernard Fadda ja Jean Yves Kerzuleci koostöös on sündinud kõigile arusaadav ja lootust andev raamat "Perekonstellatsioonid", mis aitab lugejal mõista, kuidas saame perekonstellatsioonide abil luua oma elus tähelepanuväärseid muutusi. Loe katkendist, kuidas kogevad perekonstellatsioonides osalejad sünkroonsusi.

Katkend Bernard Fadda ja Jean Yves Kerzuleci raamatust “Perekonstellatsioonid”

Sõna sünkroonsus moodustavad kaks kreekakeelset terminit: syn (koos) ja chronos (aeg).
Carl Gustav Jung võttis sünkroonsuse mõiste esimest korda kasutusele juba aastal 1930. Ise pidas ta seda mõistet ähmaseks ja problemaatiliseks ja nägi ette, et tolleaegses Lääne ühiskonnas valitsevate nii intellektuaalsete kui ideoloogiliste eelarvamuste tõttu saab see tema idee vastuseisu osaliseks. 20 aastat hiljem otsustas ta filosoofilise ja teadusliku selguse huvides sünkroonsusest siiski avalikult rääkida.
Jung pidas sünkroonsuse all silmas ajaliselt kokkulangevaid sündmusi, millel pole omavahel põhjus-tagajärg seost. Ta nimetas neid „tähendusrikasteks kokkusattumisteks“. Kuid Jungi jaoks on kokkusattumusel sünkroonsusega võrreldes siiski erinev tähendus: kokkusattumus sisaldab endas juhuslikkuse aspekti, samas kui sünkroonsuse korral on indiviidi psüühika või vaimne hoiak aktiivselt kaasatud.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.