Lastele ja noortele teeb teadlikult unistamine head

Tänapäeva inimeste meeled on juba lapsest saati nii suures infoülekülluses, et tihti ei jää aega iseenda ja oma unistuste ning nende teostamise jaoks. Sellest tulenevalt on lapsed tihti omadega puntras, olgu põhjuseks siis arvutitest põhjustatud keskendumishäired, probleemid lähisuhetes, kiusamine vms. Kuidas tulla toime informatsiooniga, mida kuuleme, näeme ja kogeme meid ümbritsevas infoväljas ja suhetes ning kuidas jääda pakutava juures iseenda keskmesse ja tasakaalu?

Viimastel aastatel on raketina tõusnud täiskasvanute teadlikkus erinevates eneseabi meetoditest ning sellest tulenevalt on korraldatud ka lademetes erinevaid põnevaid kursuseid. Kuid paljudest säärastest praktilistest oskustest iseenese toetamiseks oleks kasu ka lastele.

“Oleme kōik unikaalsed ja sellest lähtuvalt on meil kōigil ainulaadsed oskused ja anded, mida maailmaga jagada ja selle teadmise ja suunaga vōiks täiendavalt kooliharidusega kasvada üles õnnelik, harmooniline, tasakaalukas ja teadlik mina,” ütleb reiki meister ja koolitaja Evelyn Kanepi, kes õpetab lastele ja noortele teadlikku loomist ja unistamist. “Lapsed õpivad kiirelt ja omastavad lennult, neile on teadmisi kerge edasi anda. Teadlik loomine on nende jaoks väga loomulik tegevus.”

Evelyni sõnul on tervitatav, et hetkel plaanitakse juba paljude koolide juurde võimalust õppida mediteerimist, vaikuseminutite praktiseerimist ja lastejoogat, mis on kõik toetavad moodused olemaks suuremas harmoonias iseendaga. “Praktikad ja harjutused, mida mina jagan, aitavad lapsel olla suuremas teadlikkuses oma mõtetest, sõnadest, tegudest ja tunnetest, millel on oma tagajärjed ning mis alati juhivad meid teadlikult vōi alateadlikult soovitud või mittesoovitud tulemusteni.”

Teadlikku loomist ja unistamist saab iga 7-12 aastane laps Evelyni juhendamisel õppida sel laupäeval, 15. novembril ja järgmisel laupäeval, 22. novembril Teatribuduaaris, Kalamajas. Kursuse eesmärgiks on õpetada lastele lihtsakoelisi ja kergesti omandatavaid harjutusi, mille juures laps saab teadlikuks iseenda olemusest ja vōimest ise luua oma ellu soovitud tulemusi enda teadlike valikute läbi.

Lisainfo leiad facebookist

Seotud