Kuidas kristalle puhastada ja uue energiaga laadida

Poolvääriskivid ehk kristallid on imeliselt kaunid, värvilised ja tervendava toimega. Selleks, et nende sära ei tuhmuks ja tervendamisvõime ei kaoks, tuleb neid aegajalt puhastada ja uuesti laadida. Kuidas seda teha?

Üsna tihti näen inimestel kive, mis on oma sära ja värvi täielikult kaotanud, tuhmiks muutunud ja isegi mõranenud. Miks see nii juhtub? Sellepärast, et kristalli omanik pole oma kristalli eest piisavalt hästi hoolt kandnud ja teda puhastanud. Teame ju väga hästi, et olend kelle eest ei hoolitseta ja talle oma armastust ei jagata, võib surra. Kristallid on samuti elavad olendid, kandes endas tervendavaid vibratsioone ja väge. Nad teenivad sinu heaolu, kuid ka sina ise pead neid selles toetama.

Mõned kristallid on haprad, teised jälle rabedad. Osad kristallid on kihilised, teised jälle kobaratena, mis võivad üksteise küljest eralduda. Sellised kristallid, mida pole vaja kunagi puhastada on näiteks küaniit ja tsitriin. Teisi kristalle aitavad puhastada mäekristall ja karneool, seega on tark hoida alati neid koos teiste kristallidega, kuid nad vajavad pärast seda ise puhastamist.

Enamiku kristallide jaoks sobivad järgmised puhastusviisid läbi viie elemendi:

Vesi – voolav kraanivesi, vihm, merevesi, jõevesi, allikavesi, vesi millesse on lisatud meresoola.

Tuli – küünlaleek, äike, päikesevalgus (NB! mõned kristallid võivad intensiivses päikesevalguses pleekida – nt. tsitriin, fluoriit, ametüst, ametriin, roosa kvarts, suitskvarts, akvamariin ja erilist ettevaatust on vaja läbipaistvate kvartsidega (mäekristall), kuna need võivad koondada kiiri ja seeläbi tekitada tulekahju.

Õhk – tuul, visualiseerimine valgusesse, viirukisuits (sandel, salvei) või taimede (nt. lavendel, salvei) suits, kristallikobaral hoidmine.

Maa – meresool (kristallid jätta soolale 12-24 tunniks), maa sisse kaevamine või maapinnale asetamine.

Helid – tingša kellad, kristallkausid, mantrad, helihargid.

Ettevaatust:

Vett ei talu kaltsiit ja hauliit, näiteks seleniit lahustub vees nagu seep, seega on tark teda veest väga kaugel hoida. Samuti malahhiit, mida on tark puhastada mäekristalliga, sest teised puhastusviisid võivad tema pinda kahjustada ja kristalli hapraks muuta.

Soola ei talu lapiz lazuli, malahhiit, hematiit, opaal, püriit.

Pea meeles, et iga kord, kui tood koju uue kristalli, siis puhasta ta kõigepealt võõrast energiast – poes võivad olla teda katsunud mitmed inimesed, kes on oma energeetilised jäljed sinna sisse jätnud.

Puhasta kristalli iga päev, kui kannad teda endal kaelas või kasutad enese tervendamiseks.

Hoia oma kristalle ja hoolitse nende eest hästi, siis teenivad nad sind kaua ja säravad koos sinu kauni olemusega.

Autor: Jaana Kuus

Allikas: www.elumuutjad.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.