Keskea tantra

Võrreldes teiste Euroopa riikidega, on meie ühiskonnas suhteliselt vähe üritusi suunatud vanemale publikule. Pole just palju kontserte, festivale ja baare, kus võime rahvast kohata, alates kahekümnendatest kuni kuuekümnendate ja kõrgema eani, koos õhtut nautimas. Kas ongi nii, et kui ilu hakkab hääbuma ja jõud raugema, siis peame orbiidilt kaduma?

Varem ma sellele ei mõelnud. Nüüd, kui endalgi hakkab vanuse esimene number vahetuma ja peres on kasvamas laps, tunnen, et aeg möödub kiiremini kui mõistus uskuda tahab. Seda enam, oli rõõm näha, et Bhairavayoga joogakooli tantrafestivalile oli tulnud osa võtma ka soliidses vanuses paare ja vallalisi.

Seks ja vanus

Miskipärast on veider, piinlik ja veidi tülgastavgi mõelda, et ka meie emad, isad ja isegi vanavanemad “seda” teevad. Kas inimesed on tõesti programmeeritud ainult välisele ilule ja nooruslikule elujõule? Kas vanusega seksiisu kaob? Olen kuulnud, et mitte, see pidavat ajaga hoopis kasvama. Muutub vaid protsess, mille keskmes ei ole enam tundidepikkune armatsemine ja keskendumine suguelunditele, vaid tähtsaks saavad hoopis tõeline õrnus, puudutused ja vaimne ühtekuuluvus.

Tantrafestivalil, oli näha, et inimeste vajadused vanusega ei muutu. Ikka otsime lähedust ja mõistmist, kõige lihtsamat tundelist embust, mis annab jõudu edasi minna. Kuigi tantra järgi peaks hakkama suhtega tegelema, selle emotsionnaalses ja hormonaalses armumise kõrgpunktis, olid ilmselt paljud tulnud otsima värskendust aastaid kestnud abielule, et kired taas lõkkele puhuda või, et lihtsalt midagi uut kogeda. Kindlasti oli seal hulgas ka pikaajalisi tantriste, kes juba teadlikult oma vaimsust ja suguelu tantraga muutnud on.

Võib tunduda kummaline, aga mulle näib, et just nii võibki keskearõõmud nauditavaks teha, sest see pole kaugeltki ainult füüsiline kelmikas seksiõpetus, vaid palju sügavam filossoofia ja praktika, mis aitab läbi teiste inimeste, tundma õppida just iseend. Nautides elu ja olles kohal igas hetkes, suudame ka oma kaaslase vajadusi paremini rahuldada. Miks mitte, kui meeled on ärksad ja hing noor, teha seda aastaid?

Tantra ja tervis

Samuti võib vaadelda seda tervislikusse aspektis. Kui oled rahulik ja rõõmus, rahuldatud ja õnnelik, kasvab elujõud ja pikeneb eluiga. Tantra õpetab naistele muu hulgas rinnamassaaži ning erinevaid punkte kehal, mida stimuleerides hakkavad liikuma takerdunud energiad, suureneb immuunsus ja väheneb erinevate haiguste oht, alates külmetustest kuni vähini. Meestel vähenevad eesnäärme probleemid, kasvab vastupidavus ning enesehinnang, sellest tulenevalt kaob ka pidev stress.

Ma ei tea, kas see oli antud olukorra joovastusest, kummalisusest või imepärasusest, aga mulle tundus, et seal Viljandimaa kaunite metsade vahel olid küll kõik õnnelikud. Arvan, et tantraõpetust ei pea absoluutse tõena võtma, kuid seal on, mida kõrva taha panna, sest mina kavatsen küll veel vähemalt kolmkümmend aastat aktiivset ja nauditavat suguelu elada ning vitaalne olla. Oma vanavanemaid vaatan nüüd samuti hoopis teise pilguga.

Autor: Sienna Suvi

Seotud