Kas sinu elus on andmine ja saamine tasakaalus?

Andmine ja saamine, on need mu elus tasakaalus? Kas ma annan rohkem kui saan või võtan rohkem kui annan? Oskan ma anda ja vastu võtta? Hoian ma midagi tagasi, jätan andmata ja miks? Mis takistab andmast? Mis takistab vastu võtmast? Kas ma süüdistan kedagi enda suutmatuses anda või vastu võtta? Oskan ma anda tingimusteta, andestada ja olla tänulik? Kristallikoda.ee aitab leida vastused neile küsimustele.

Need on küsimused, millega tegelemine on praegu päevakorral. Kui andmise-saamise tasakaal su elus on paigast ära, väljendub see kindlasti su enesehinnangus ja ka füüsilises tervises. Olgu tasakaal kreenis kummale poole tahes, kestma selline olukord nüüd enam jääda ei saa. Liiga palju andjatel on aeg lõpetada ohvriks olemine, tõsta oma enesehinnang väärikasse kõrgusesse ja seada sellest lähtuvalt ennastsäästvad piirid.

Samuti on aeg õppida vastu võtma ja avada end eluküllusele. Selleks on vaja teadvustada oma hirmud ja nad vabaks lasta. Hirm elu ees on see, mis teeb ühed ohvriteks ja teised parasiitideks, kumbki neist pole võtnud vastutust oma elu eest.

Sa saad alati just nii palju kui vajad, eeldusel, et oled andnud oma parima, enamat ei saagi tahta. Hirm aga takistab oma parimat andmast. Hirm midagi või kedagi kaotada, millestki ilma jääda. Anda oma parim ei ole sama, mis anda endast viimane. Anda endast parim sisaldab endas ka tervet enesehinnangut ja sellest tulenevat tervet enesesäästmist, vastasel korral on tegemist ohverdamise, mitte vaba anniga.

Ohvriks ei ole vaja ennast tuua mitte millegi ega kellegi nimel. Kui mõtled enne andmist saamisele, loodetavale kasule või vastuteenele, ei tule andmine südamest ega saa südamesse ka minna. Siit saavad alguse sõltuvussuhted, kus puudub vabadus. Vabalt ja südamest antut on kerge ka südamega vastu võtta, kui süda on avatud. Suletud süda ei taha ei anda ega vastu võtta ja seetõttu tekib seisak.

Üks pool võib küll kogu aeg tahta ja püüda anda, kuid kui vastu ei võeta, siis energia ei voola ja tekivad konfliktid. Sisemised konfliktid kuhjuvad ja keha reageerib füüsiliste haigustega. Kõige olulisem on andmine ja saamine tasakaalu saada iseenda sees, alles siis saab tasakaal võimalikuks ka väljapoole suheldes.

On oluline lubada endal nii anda ja ka vastu võtta. On oluline õppida lõdvestuma ja usaldama energia voolamist, tunnetama enda baasturvalisuse tagamiseks vajalikke piire ja õppida neid armastavalt kehtestama. Katsetamise teel loksuvad piirid paika ja kui tunned nii andmisest kui ka vastu võtmisest rõõmu ning sisemist kergust, siis tead, et oled saavutanud tervest enesehinnangust ja eneseväärtustamisest tuleneva tasakaalu.

Allikas: Energiavahetus: universum sätib kõik tasakaalu

Miks teistele hea tegemine on hoopis sulle endale kasulik?

Uuringud: Õnn lähtub andmisest ja aitamisest, mitte ostmisest ja omamisest

Maailma lahedaim president José Mujica: jää iseendaks ja austa teiste õigust olla vaba

Seotud