Kas sina tunned enda tundeid või oled läinud kaasa ümbritsevate emotsioonidega?

Kui illusioonide, uskumuste, programmide, hirmu ja emotsioonide ajel laskutakse võitlusse oma eesmärgi nimel, kaob sageli suurema pildi nägemine ja iseenda tervete piiride tunnetamine, mille tulemusena on oodata kaasa minemist kollektiivse pettumuse, raevu ja poleemikaga. Valed otsused, piiride ületamine ja eriarvamuste esilekutsumine süvendavad eraldatust iseenesest, üksteisest ja suuremast pildist veelgi. Nii leitaksegi end igapäevaselt elamas keset raevukat tormi, mis on põhjustatud pettumustest, rahalistest kaotustest ja raskustest koos sotsiaalse võrdõiguslikkuse nõudmistega. Kahtlused, arusaamatused, valestimõistmised ja möödarääkimised tekivad ego, võimu, dogmade ja hirmu pinnalt, vahendab Kristallikoda.ee.

Selleks, et tulla toime kaasneva pinge ja kõikumistega on vaja palju sisemist jõudu ja teadlikkust. Kui avastad endas ärevuse ja rahulolematuse, on aeg tulla tagasi endasse, praegusesse hetke, vaadata endasse ja hakata uurima, kas see, mis sinus ärevust ning rahulolematust tekitab, on üldse sinu enda tunne või oled võtnud vastutsuse kellegi teise elu ja teemade eest ja hakanud tundma kellegi teise tundeid, võtnud võidelda võõrad võitlused ja kaitsta võõrad väärtused.

Et omal ja endasse võetud võõral vahet teha on vaja tekitada endas vaikuse ja kohalolu hetki, võtta aega tuua tähelepanu väljast sisse, olla kohal käesolevas hetkes, oma kehas, oma keskmes. Siit saab alguse teekond tagasi iseenda tõelise olemuse juurde, loobumine võõrastest tunnetest, väärtushinnangutest ja kõikvõimalikest muudest külgepoogitud teemadest. Mida sügavamaks saab enesetunnetus, seda vähem haakutakse suure maailma ja meedia pakutavate emotsionaalsete teemadega, aina paremini tunnetatavaks muutuvad sügavad ja püsiva väärtusega hinge teemad, enda põhiolemus ja intuitsioon, kasvab usk endasse ja usaldus elu vastu.

Neile, kes näevad suuremat pilti ja on julged ning loovad, avanevad tohutud kasvu ja arengu võimalused igal hetkel ja igas olukorras. Olevikuhetkes endas kohal olevat inimest pole enam nii kerge haarata vastandamistesse ja konfliktidesse, hirmude ja emotsioonide põhistesse teemadesse. Saades tugevamaks saadakse ühtlasi ka tundlikumaks, seepärast on vaja õppida tundma oma tundeid ilma emotsioonidesse laskumata ja väljendama neid kedagi süüdistamata, endale ega teistele haiget tegemata, haavumata. On vaja lihtsalt lasta oma tunded välja, teadvustada need ja lubada neil olla. On väga vajalik oma tundeid vaatlejana kogeda, lasta neil lihtsalt maha laadida ja minna.

Kaua ja teadvustamatuna kaasas kantud tundekoormate mahalaadimine ja nende koormast vabanemine loob hinge ja südamesse vaikse tühja ruumi, mis tundetasandil väljendub rahu ja kerguse tundena. Üleliigsetest, tõrjutud ja läbikogemata tunnetest vabanemine toob endaga sügavama ühenduse iseenda ja eluvooluga ning aitab leida oma tõelist olemust ja väge ning mõista oma tõelist kutsumust ja kohta elus.

Allikas: Emotsioonid – kust nad tulevad, kuidas nendega toime tulla ja millal nad muutuvad kahjustavaks?

Peidetud tunded: kuidas tulla toime allasurutud emotsioonidega?

Kust saab alguse ebakindlustunne ja kuidas sellest vabaneda?

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.