Kas lubad end teistel ära kasutada? 10 märki, et pingutad liigselt, et teistele meele järele olla

Inimesed, kes püüavad teistele meele järele olla, ajavad tihti segadusse oma heasoovlikkusega. Kui teha neile ettepanek keelduda kellelegi teenest või teost, vastavad nad: “ma ei soovi olla isekas” või “ma soovin olla lihtsalt hea inimene”. Kokkuvõttes lubavad nad teistel inimestel ennast lihtsalt ära kasutada.

Inimestele meele järele olemine võib olla väga tõsine probleem. Ja see on raske harjumus, mida murda.

Siin on 10 märki, et sa proovid liigselt teistele meele järele olla.

1. Sa teeskled, et oled kõigiga nõus. Kuulates viisakalt teiste inimeste arvamust – isegi kui sa ei nõustu sellega, on see väga hea sotsiaalne oskus. Aga teeseldes, et sa nõustud sellega, kuna sa tahad, et sa meeldiksid teistele, “laulatab” sind arvamusega, mis tegelikult lähevad sinu väärtustega vastuollu.

2. Sa tunned vastutust, kuidas teised inimesed ennast tunnevad. On väga eluterve mõista, kuidas sinu käitumine teisi mõjutab. Aga mõeldes, et sul on võime teha keegi õnnelikuks, on probleem. Igaüks peaks suutma enda emotsioonide eest vastutada.

3. Sa vabandad tihti. Kas sa süüdistad iseennast ülemääraselt, või sa kardad, et teised inimesed süüdistavad alati sind: tihe vabandamine võib näidata suuremat probleemi. Sa ei pea vabandama, et olla ise.

4. Sa tunned kohustust nende asjade ees, mida sa pead tegema. Sa vastutad selle eest, kuidas sa oma aega veedad. Aga kui sa soovid inimestele meele järele olla, siis on suur võimalus, et sa oled hõivatud tegevustega, mida sa arvad, et teised inimesed soovivad, et sa teeksid.

5. Sa ei suuda öelda ei. Isegi kui sa ütled millelegi jah, siis lõpuks teed selle asja jõupingutustega lõpuni. Või sa teeskled lõpuks haigust, selleks, et oma kohustustest kõrvale hiilida. Sa ei suuda elaes jõuda oma eesmärkideni, kuniks sa ei suuda rääkida iseenda eest.

6. Sa tunned end ebameeldivalt, kui keegi sinu peale vihane on. Isegi kui keegi on vihane, ei tähenda see tingimata, et sa tegid midagi valesti. Aga kui sa ei suuda taluda mõtet, et keegi sinu peale pahandas, siis tõenöoliselt seab see ohtu sinu väärtushinnangud.

7. Sa käitud nii nagu inimesed sinu ümber. See on normaalne, et inimesed toovad välja erinevaid külgi sinu isiksusest. Aga teistele meeldijad saboteerivad tihtipeale oma eesmärke. Uuringud näitavad, et teistele meeldijad seovad end enesehävitusliku käitumisviisiga, kui nad leiavad, et see aitab teistel tunda end sotsiaalsetes situatsioonides mugavamalt.

8. Sa vajad kiitust, et end hästi tunda. Samal ajal kui kiitus ja head sõnad aitavad end hästi tunda, siis “teistele meeldijad” sõltuvad teiste inimeste heakskiidust. Kui sinu enesehinnang sõltub täielikult sellest, mida inimesed sinust arvavad, tunned sa end hästi vaid siis, kui sind kallatakse üle komplimentidega.

9. Sa eemaldud, et vältida konflikti. Üks asi on mitte alustada konflikti. Aga kontlikti vältimine iga hinna eest tähendab, et sa oled hädas seismaks asjade ja inimeste eest, millesse sa usud.

10. Sa ei pane pahaks, kui sinu tunnetele tehakse haiget. Sa ei suuda luua autentseid suhteid inimestega, kuniks sa ei ole rääkinud , et sinu tunnetele tehakse aegajalt haiget. Eitades, et sa oled vihane, kurb, häbistatud või pettunud – isegi emotsionaalselt haavunud – hoiab sinu suhted pealiskaudsed.

Hakka välja tulema inimestele meele järele olemise mustrist, hakates ütlema ei väikestele asjadele. Väljenda oma aravamust millegi lihtsa kohta. Või võta seiskoht millegi kohta, millesse sa usud. Iga su samm aitab sul luua rohkem enesekindlust oskuses olla rohkem sina ise.

Tõlkis: Triin Katriin

Allikas: Neli sammu, kuidas lõpetada muretsemine selle pärast, mida teised sinust arvavad

Kust leida sisemist tugevust ja enesekindlust

Elamine rõõmus: astu välja ohvri rollist ja koge elu imelisust

Seotud