Kanep on ikka üks mõnus taim – kasvata ja söö nii palju kui tahad!

“Õlikanep on selline mõnus taim, kus on hästi palju kasulikke aineid sees ja millest saab mitmesuguseid asju välja mõelda,” põhjendab Valgamaal asuva Kunstimäe talu noorperenaine Kadri Salum-Jussila oma kanepivaimustust.

Tegu ei ole sedasorti kanepiga, millest kurikuulsaid mõnuaineid toodetakse ja millele politseinikud tormi jooksevad.

“Selleks peab vist kogu põllu ära suitsetama, et kaifi saada, narkootilist ainet on õlikanepis vähe,” naerab Kadri.

Kõrgendatud tähelepanu all on õlikanepikasvatus ometi. PRIA ametnikud võtavad õitsemise ajal hektarilt 50 taime, ja kui ka ühes neist leiavad anomaalia, lubatust kõrgema narkootilise aine sisalduse, teevad põhjalikuma kontrolli. Kui normi ületataks, tuleks kogu põld üles künda.

Esimesed kanepiseemned külvati Kunstimäe talus mulda kahe aasta eest. Nõudlus külmpressitud õli järele on sedavõrd suur, et Euroopa oleks nõus kogu toodangu ära ostma.

Kus ja millal seda väga nõutud taime kasvamas näha ning pererahvaga kanepikasvatusest ja kanepiõli kasulikkusest rääkida saab, sellest loe Maalehest.


Kus kanepit kasutatakse?

  • Kanepiõli kasutatakse huulepalsamites, seepides ja puhastusvahendites.
  • Hariliku kanepi seemneid võib lisada leivajahule, salatitele, pudrule, hautistele ja teistele toitudele või šokolaadile.
  • Sageli lisatakse kanepiseemneid ka puurilindude ja näriliste toidusegudesse.
  • Harilikust kanepist biomassi, ehitusmaterjale (ehitusplokke, soojustusvilla, ehitusplaate, geotekstiile jm), õli, värve, loomasööta, kütet, isolatsioonimaterjale, seepi, riiet, paberit jpm.

Allikas: Maablogi

Retseptid kanepiga

Kanepipiim

Sega kõik komponendid kannmikseris läbi, purustades, kuni tekstuur muutub kreemjaks piimaks.

Vaata mõnusate kanepiroogade retsepte lisaksNami-Nami retseptikogust.

Seotud