Kaheksa takistust, mis muudavad sisehääle kuulamise keeruliseks

Paljud asjad võivad takistada sind kuulamast oma sisemist juhatust. Eelkõige muidugi see, et meid pole õpetatud kuulama. Lisaks sellele elame maailmas, mis praegu väärtustab eelkõige teadust, fakte ja dokumenteeritavaid väiteid – asju, mida kõik inimesed näevad. Intuitsioon aga ei tööta niimoodi. Intuitsioon on õhkõrn, räägib oma keelt ning väljendub eri inimestel erinevalt.

Kuidas suudaksid näiteks moe-, kosmeetika- ja kaalukaotuse tööstused jääda ellu, kui me kõik armastaksime oma keha ning oleksime õnnelikud selle üle, millised me välja näeme? Kuidas suudaks ravimitööstus pinnal püsida, kui me hakkaksime sümptomeid vaatlema kui signaale ning muudaksime oma mõtted ja teod hoolivamaks, ravides niimoodi iseennast ilma välist abi vajamata? Need on need firmad, mille reklaamid õpetavad meid ennast mitte armastama või usaldama, vaid vaatama endast väljapoole.

Hea uudis on see, et me saame hakata ennast rohkem kuulama, aktsepteerima, kes ja kus me hetkel oleme, ja pöörama tähelepanu signaalidele, mis aitavad meil parandada meie üldist heaolu. Lisaks sellele on olemas veel teisi põhjuseid, miks me ei suuda oma sisemist häält kuulata. Siin on mõned näited.

Valu. Kui sa tunned füüsilist valu, siis sellest võib saada kõige valjem “hääl”, mis nõuab sinu tähelepanu endale, seetõttu on raskem kuulata oma keha või enda sisemist juhtimist. Jätka oma keha kuulamist. Valu võib järele anda või sa võid hakata tunnetama emotsioone, mis on peidetud valu taha. Enda keha armastamine selle kaudu, et sa kuulad ja armastad seda piirkonda, mis valutab, on suurepärane viis oma kehakeele õppimiseks. Pane oma käed sellele kehapiirkonnale, visualiseeri oma valu ja ümbritse see armastusega.

Sa oled liiga hõivatud ega võta aega iseendale. Kui sa koormad ennast tööga või sõprade ja perega, jättes endale vähe aega iseenda jaoks, siis ilmselt pole sul ka aega iseennast kuulata. Selle aja leidmine on väga tähtis, eriti oma teekonna alguses. Kui sa oled liiga hõivatud, siis on sul vähe aega oma keha kuulata, mediteerida või oma sisemise juhatusega kontakti otsida. Üks viis, kuidas ennast rohkem armastada, on leida aega selleks, et õppida tundma, kuidas töötab su intuitsioon. Lisaks sellele on see ka hea viis, kuidas väljateenitult puhata ja patareisid laadida.

Sõltuvus. Alkoholist, uimastitest, seksist, toidust, negatiivsest mõtlemisest või mõnest teisest mustrist sõltuvusse langemine tuimastab igasuguseid emotsioone.

Suhkur ja rämpstoit. Sõltuvusest kuni hommikuse uimasuseni, väsimuse ja vähenenud tahtejõuni – suhkur röövib sinult energia, tähelepanu- ja keskendumisvõime, muutes oma sisemise hääle kuulamise ääretult keeruliseks. Kui sa hakkad sööma toite, mis sinu kehale sobivad, siis hakkad sa oma intuitsioonilt saama selgemaid sõnumeid.

Hirm. Inimesed kardavad sageli, et kui sa õpid oma keha kuulama, siis sa leiad eest liiga palju emotsioone, mida sa ei suuda seedida. Isegi kui miski tundub sulle alguses hirmutav, siis on tähtis pidada meeles, et sinu sisemine juhatus soovib sulle parimat. Tavaliselt, kui sa ühte signaali ignoreerid, siis tekivad aina uued ja üha valjemad, kuni sa lõpuks võtad neid kuulda. Sisemine hääl ei kao, kui sa seda ignoreerid, kuulamine aga võib näidata sulle kätte õige teeotsa. Hirmu võib tekitada ka see, et juhtub midagi, mis paneb sind oma sisemise hääle õigsuses kahtlema. Näiteks su sisemine hääl saatis su kellegagi rääkima, kuid too oli sinu vastu tõre, või palus sul midagi süüa ja sa hakkasid kaalus juurde võtma. Või sa järgisid äriotsuse tegemisel oma intuitsiooni ja see ebaõnnestus. Seda juhtub sageli siis, kui sa kahtled. Sa oled justkui kahevahel. Sa usaldad oma sisemist juhatust aga suur osa sinust (võib-olla kuskil sügaval sinu ajusoppides) ei usu, et see läheb korda. Elu näitab meile seda, mida me usume. Seega, kui sa järgid oma sisemist juhatust ja asjad lähevad valesti, siis on kaks varianti: (1) see “vale”tulemus on tegelikult maskeeritud õnnistus, mis paneb kivi veerema, et õige asi sinu elus ennast ilmutaks, või (2) sul on kahtlusi ja Elu tahab, et sa neid kahtlusi uuriksid, et sa õpiksid ennast rohkem usaldama.

Sa muretsed, et inimesed su ümber ei näe silmaga nähtavaid tulemusi. Mõnikord, kui sa enda intuitsiooni järgid, võid sa selles kahelda, kuna tulemused pole nähtavad. Mõnikord imbuvad tulemused seestpoolt väljapoole. Talvel, kui puu tundub olevat justkui surnud, toimub seal sees tegelikult hämmastavaid asju. Rakud puu sees muunduvad, et saaksid talve üle elada, ja isegi teadlased nimetavad seda protsessi maagiliseks. Puud vaid vaadates võib jääda mulje, et seal sees ei toimu midagi, ning kevadel oleme väga imestunud, kui puu uuesti õide puhkeb.

Sa tunned muret selle pärast, et valmistad teistele pettumuse või hiilid vastutusest kõrvale. Mis saab siis, kui sinu sisemine juhatus käsib sul teha midagi, mis valmistab kellelegi pettumuse, või kui sa pead näiteks keset töökoosolekut lahkuma? Me mõistame, et sageli on raske otsustada, mida teha, kui sinu sisemine hääl on vastuolus kohustustega, mis sa oled endale võtnud, kuid me soovitame sul õppida ennast piisavalt armastama, et sa oleksid valmis hoolimata kõigest kuulama ja järgima oma sisemist juhatust. Mida mugavamalt sa ennast armastavaid valikuid tehes tunned, seda lihtsam on seda teistele seletada.

Su pere ja sõbrad ei toeta sind. Me teeme sageli oma elus muudatusi, mida meie sõbrad ja pere ei mõista. Kui sa hakkad muutuma, siis sinu abikaasa, pere ja sõbrad võivad alguses selle vastu olla. Võib-olla nad muretsevad, et kui sa muutud, siis muutub ka nende suhe sinuga. Nad võivad olla ka lihtsalt kadedad või igatseda “vana sind”. Kui sa hakkad kuulama oma sisemist juhatust ning su sõbrad ja pere laidavad selle maha, siis tea, et nad on lihtsal hirmul – asi pole sinus, vaid neis endis.

Allikas: 8 viisi, kuidas sinu sisetunne ehk intuitsioon endast märku annab

Hoolitsedes oma seedimise eest, hoolitsed sa ka oma keha ja vaimu eest

Üksi olemine võimaldab olla hetkes ja end paremini tundma õppida

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.