Valitsevat töömudelit enam ei taluta
Halb uudis on see, et me kõik oleme jõudmas oma kannatuse piirini. Suurfirmades töötavad inimesed lihtsalt ei suuda oma tööd välja kannatada. See on fakt! Kindla eesmärgi puudumine koputab uksele, nagu see oleks esile kerkinud meeleheitliku karjena sinu sisimast. See on ka peamine põhjus, miks paljud inimesed väljapääsu otsivad. Nad tahavad selle kõik maha jätta. Kas tohib paluda sinult üht väikest teenet? Lihtsalt vaata, kui palju inimesi on valmis riskima eraettevõtlusega, kui paljud lähevad loomepuhkusele, kui paljudel on tööst põhjustatud depressioon, kui paljud on läbi põlenud.
Ettevõtluse mudel on samuti muutumas
Võime lisaks mainida ka seda, et viimase paari aastaga on tuhanded ettevõtjad teinud oma garaažidest kontorid, et anda elu oma miljardi dollari ideele – selle peamiseks põhjuseks on idufirmade populaarsuse hüppeline kasv. Varem oli kogu ettevõtluse keerise eesmärgiks investori leidmine ja endale rahastamise kindlustamine. Rahastamise tagamine oli võrdväärne jalgpalli maailmameistritiitli või Super Bowli võitmisega. Kuid siit tuleb kõige tähtsam küsimus: mis juhtub pärast rahastamise saamist? Tõsi ta on, ettevõtja läheb alati tagasi alluva rolli. Võib-olla tulid rahastamisega kaasa inimesed, kes sinu nägemust ei jaga ja sinu eesmärgiga ei nõustu, ning juba varsti keerleb kõik vaid raha ümber. Rahaline edu muutub sinu äri peamiseks edasiviivaks jõuks. Sama probleemi all kannatavad paljud inimesed kõikjal maailmas. Mitmed suurepärased idufirmad varisevad kokku, sest raha taga ajav mudel püsib alles. Vaja läheb uut ettevõtluse moodust. Paljud head inimesed on selle meetodi juba omaks võtnud.
Koostöömeetodi tõus
Peaksid teadma ka seda, et paljud inimesed üle kogu maailma on välja nuputanud, et üksinda rabelemine on mõttetu. Paljud on ärganud sellest sõgedast “iga mees enda eest” mentaliteedist. Asi on väga lihtne, sina pead vaid tegema järgmist: lihtsalt peatu, astu samm tagasi ja mõtle pisut. Kas pole mitte absurdne, et me kõik 7 miljardit inimest, kes me elame ühel ja samal planeedil, oleme üksteisest aastatega üha rohkem kaugenenud? Kus on loogika selja keeramises tuhandetele ja ehk lausa miljonitele inimestele, kes elavad sinuga samas linnas? Tunnen kurbust iga kord, kui see mõte mulle pähe sähvatab. Heaks uudiseks kogu asja juures on aga see, et olukord on muutumas. Kasutusele on hakatud võtma koostööl põhinevaid majandusviise ning ideede jagamist, mis kõik osutab uue suuna valimisele – koostöö, jagamise, üksteise abistamise ja ühtehoidmise suuna valimisele.
Oleme viimaks internetist sotti saamas
Kas tead, mis asi on internet? Peaksid teadma eelkõige järgmist: internet on uskumatult tähelepanuväärne asi, mille väest oleme aru saamas alles nüüd, mitmeid aastaid pärast selle leiutamist. Interneti abil on kogu maailm muutunud avatuks, mitmed endised takistused on põrmu varisenud ja lahusolekule on tulnud lõpp. Algab ühtekuuluvus, lahvatab koostöö ja esile kerkib üksteise abistamine. Kas teadsid, et paljud riigid üle kogu maailma on kogenud ehtsaid revolutsioone, mis kasutasid ühe peamise katalüsaatorina internetti, teiste hulgas ka näiteks Araabia kevad? Võime mainida ka seda, et internet on kõrvaldamas massilist reguleerimist. Suured meediakontsernid, kes kontrollivad uudiseid nõnda, nagu see neile kõige paremini sobib, kuidas nemad tahavad sõnumit paista lasta ja mida nemad tahavad meil lugeda lasta, ei ole enam informatsiooni ainuhaldajad. Igaüks võib lugeda seda, mida ise tahab. Igaüks võib luua sideme nendega, kellega ise tahab. Igaüks võib uurida kõike, mida vaid ise tahab. Interneti esile kerkimisega ei ole iga üksikisik enam tumm, vaid meil on tervikuna hääl. Anonüümsedki leiavad tunnustust. Maailm tuleb ühtsena kokku ja kehtiv süsteem võib seeläbi kaduda.
Ülepaisutatud tarbijalikkuse langus
Tõeline ja inetu tõde on see, et meid on manipuleeritud tarbima nii palju, kui vähegi võimalik. Meid on sunnitud ostma iga uut turule saabuvat toodet, olgu selleks uusim auto, uusim iPhone, populaarseimad kaubamärgid, rohkesti riideid ja kingi – tohutult kõike, mida vähegi suudame endale krabada. Valdavatele trendidele mitte alluvad inimesed on aru saanud, et selline asjade korraldus on vale. Tarbijalikkus, aeglane elu ja aeglane toit on vaid mõned nopped tegudest, mida ka käesoleval hetkel tehakse, rõhutamaks vasturääkivuse teel seda, kui absurdselt oleme enda elu organiseerima hakanud. Vähesed inimesed kasutavad igapäevaselt autot, üha vähem inimesi priiskab raha, aga üha rohkem inimesi vahetavad omavahel riideid, ostavad kasutatud kaupu, jagavad teistega oma vara, autot, korterit, kontorit. Kuid ehtne tõde on see, et me ei vaja tegelikult kõike seda, mida teised püüavad meile pähe määrida. Ja see uus teadlikkus tarbijalikkuse kohta võib kukutada mis tahes firma, mis tegutseb tarbijalikkuse äärmisel piiril.
Tervislik ja orgaaniline toitumine
Nõustun, et me sööme kõike ja oleme täiesti teadlikud, et see on meile kahjulik. Meid eriti ei huvita, kas söök on tervislik või mitte! Tahame lihtsalt süüa midagi maitsvat ja meie jaoks ongi sellega kõik korras. Oleme selle suhtes niivõrd ükskõiksed, et firmad hakkasid meie toitu mürgitama ja meie ei tõstnud seepeale isegi häält! Kuid õnneks on paljud inimesed üle kogu maailma “üles ärkamas”. Nad võimaldavad ja edendavad tervislikku ja orgaanilist toitumist. Ja parim kogu asja juures on see, et selline toitumine kogub üha tuure. Aga kuidas on see seotud majanduse ja tööga? Mina ütleksin, et lausa väga tugevalt seotud. Me kõik teame, et toidutööstus on meie ühiskonna üks alustalasid. Kui muudame oma mõtteviisi, söömisharjumusi ja tarbimise viisi, peavad suurfirmad reageerima ja kohanema uue turuga. Väiketalupidaja muutub taas tähtsaks terve tootmisahela võtmes. Inimesed kasvatavad isegi oma kodudes taimi ja seemneid – ning see kõik aitab majandust ümber kujundada.
Spirituaalsuse tärkamine
Kas tohib esitada ühe lihtsa küsimuse: kui palju on sul sõpru, kes tegelevad joogaga või näiteks meditatsiooniga? Lihtalt mõtle sellele korraks ja vasta ka järgmisele küsimusele: kui palju inimesi tundsid sa kümme aastat tagasi, kes selliste asjadega tegelesid? Spirituaalsus oli pikka aega ainult esoteerikute, nende pisut veidrate ja salapäraste inimeste pärusmaa. Kuid õnneks on ka see nüüd muutumas. Oleme jõudnud mõistlikkuse ja ratsionaalsuse äärmise piirini. Oleme suutnud endale tõdeda, et üksnes oma teadliku mõistuse abil pole võimalik selgitada kõike, mis meie maailmas toimub. Olemas on ka midagi enamat ja olen kindel, et tahad ka seda hoomata. Tõenäoliselt tahad aru saada, kuidas sellised asjad toimivad: kuidas käitub tegelikult elu; mis saab meist pärast surma; mis on õigupoolest see paljuräägitud energia; mis asi on kvantfüüsika; kuidas saab mõtteid tegelikkuseks muuta ja meie reaalsustunnetust luua; mis on olemuselt kokkusattumus ja juhus; miks meditatsioon ka päriselt toimib; kuidas on võimalik paljaste kätega inimest tervendada; kuidas toimivad alternatiivsed ravivõimalused, mida tavameditsiin pole heaks kiitnud. Mõned firmad pakuvad töötajatele võimalusi meditatsiooniks. Isegi koolid õpetavad noortele mediteerimist. Lihtsalt mõtle sellele korraks…
Trendidest vabanemine
Mis sa arvad, kes sellise õpetamismudeli lõi? Ja kes valis, millistes koolitundides sa pead käima? Või kes valis, milliseid õppetunde me ajalootundides kuulama peame? Miks ei õpetatud meile tõde teiste muistsete tsivilisatsioonide kohta? Mis sa arvad, miks peaksid lapsed järgima selliseid kindlapiirilisi reegleid? Miks peaksid nad kõike vaikides pealt vaatama? Miks peaksid nad kandma koolivormi? Milleks need kontrolltööd, tõestamaks, et oled päriselt koolis midagi ka õppinud? Jah, inetu tõde on see, et oleme välja töötanud mudeli, mis tasustab pimesi süsteemi järgivaid inimesi ja tekitab neid üha juurde. See mudel teeb igast indiviidist tavalise inimolendi. Kuid õnneks on paljud hakanud sellist lähenemist ümber mõtlema, eelistades eirata valitsevaid trende, ise oma haridust kujundada ja kodukoolitust rakendada. Ehk pole sa kunagi selle peale tulnud ja oled praegu isegi pisut üllatunud. Kuid see kõik on juba juhtumas. Paljud inimesed on otsekui üles ärganud ja aru saanud, kuivõrd hullumeelne on elada sellises ühiskonnas. Lihtsalt vaata neid kõiki uusi lähenemisi ja eks püüa siis mõelda, et kõik, mis meile on seni õpetatud, on normaalne. Mina seda ei usu.
Loodame tõesti, et see artikkel pakkus teile huvi. Ärge unustage seda jagada oma sõprade ja pereliikmetega. Täname.
Tõlkis: Joonas Orav
Allikas: http://naturalhealingmagazine.net