Just see on naises mehe jaoks kõige ligitõmbavam!

Ära kaota tütarlast enda sees. Nüüd on see öeldud. Ma mõistan, et ilmselt astusin miiniväljale, aga sellest tuleb rääkida. Ma ei räägi siinkohal soolisest võrdõiguslikkusest ega sinu õigusest töötada tuletõrjujana meestega võrdse palga eest ega sellest, et mehed peaks rohkem kodus tolmu võtma või mähkmeid vahetama. Naiselikkus ja võrdõiguslikkusega seonduvad küsimused on omavahel nii segamini aetud, et sellest rääkidagi tundub ohtlik. Aga ma tahan mõned levinud väärarusaamad ära klaarida.

Kuulen sageli kommentaare, et mehed kardavad tugevaid ja iseseisvaid naisi. See võib mõnedel juhtudel tõsi olla, kuid nagu juba öeldud, siis sinu tähelepanu ja tundeid vääriv mees just otsib neid omadusi. Aga see ei tähenda, et sa pead sellele oma naiselikkuse ohvriks tooma. Tegelikult tahan ma öelda, et sinu suurimaks tugevuseks võib tegelikult just olla sinu erakordne võime olla naine!

Elame ajal, mil naised moodustavad suurema osa töötavast elanikkonnast kui kunagi varem. Naised on rahaliselt sõltumatud, sest paljud varem võrdõiguslikkuse saavutamist takistanud kultuurilised ja sotsiaalsed barjäärid on kadunud. Naised ei vaja mehi enam selleks, et keegi neid üleval peaks ja kaitseks. Kõigi nende uskumatult positiivsete arengute tõttu näivad mehed ja naised olevat segaduses, kuidas nihe rollides mõjutab arusaamu mehelikkusest ja naiselikkusest.

Kuid üks asi pole muutunud, kehtis see enne ja kehtib ka nüüd: kõige sügavamal tasandil on naiste naiselikkus see, mis meeste jaoks kõige atraktiivsem on. Sõltumata sellest, kes rohkem raha teenib või lapsi lasteaeda viib, mehed on programmeeritud reageerima naiselikkusele. Ja tõele au andes on see nii seepärast, et meie, mehed, vajame naisi, et end mehelikuna tunda. Sa võid selle kohta öelda yin ja yang või nimetada seda kaheks pusletükiks. Millist metafoori me ka ei kasutaks, selge on see, et sugude omavahevahelises külgetõmbes on midagi põhiolemuslikult ürgset.

Kõik mehed vajavad tunnet, et nad pakuvad midagi, ilma milleta naine elada ei saa. Mees ei pea tundma seda sõna asises mõttes. Mehel pole vaja õhtul voodisse heita teadmisega, et kui poleks teda, ei saaks ta naine autol õli ära vahetatud. Aga tal on vaja seda tunda emotsionaalsel tasandil. See rahuldab tema instinktiivset vajadust hoolisteda ja kaitsta.

See ei tähenda, et ta peab olema perekonna toitja. Ainuüksi sünniomase instinkti tõttu lähedaste eest hoolt kanda ei pea mees olema see, kes pere rahalises mõttes üleval peab. See, mis meeste mehelikkust hävitab, on tunne, et nad ei paku ega anna midagi. Kui mehe ego on kord murtud, on seda väga raske parandada.

Väärt naine on enesekindel ja iseseisev, aga ta on ka piisavalt tark teadmaks – ja rahumeeli tunnistamaks –, et on asju, mida saab pakkuda ainult mees, tema mees. Jah, muidugi, ta võib sõbrannadega kohvikus istuda ja ühineda kõigile tuttava laulukooriga: „Mehed! Kellele neid vaja on?“, aga tegelikult nii ta ei mõtle.

Kui mees kuuleb, et sa ei vaja meest, et sa saad „kõigega“ ise hakkama, ei mõtle ta, et vaat kui äge sa oled ja kui hästi hakkama saad. See ei pane teda sind imetlema, et vau, kui lahe sa oled. See paneb teda end hoopis kasutuna tundma. Ja usu mind, ükski mees ei suuda koos olla kellegagi, kelle jaoks ta kasutu on.

Seega, naiselikkus ei välista enesekindlust ja iseseisvust, vaid on pigem nende omaduste alus. Naine, kes teab, kes ta on, kes on tugev ja iseseisev, mõistab, kui oluline on näidata, et ta vajab oma meest mitmel erineval viisil. Kallista teda töölt koju tulles kõvasti, suudle teda superseksikalt ja ütle: „Ma nii igatsesin sind täna“ või „Ma ei jõudnud ära oodata, mil sind näen“ ja ta koheselt tunneb seda energiat, mis kõnetab temas seda vajadust olla vajatud. Sest nüüd on ta oluline. Ja ta teab, et kuigi sa oled tugev ja võimekas, sa sellegipoolest vajad teda. Ja kes ei vajaks olla vajatud?

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Matthew Hussey, Stephen Hussey raamatust „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.

Seotud