Tihti me mõtleme sellest, mida me ei taha, kuid puudub mõistmine, mida me tegelikult endale tahaks. Mõtted töötavad nii, et me loome ise endale negatiivsed stsenaariumid ja ka kavatsused on seotud sellega, mida me ei tahaks ja kuidas seda vältida. Kui inimesel on peas mõtted, kuidas vältida ebameeldivusi, selle asemel, et mõelda, kuidas saab ennast realiseerida, tulevad ebameeldivused.
Kui inimene ei mõista, mida ta tahab, realiseerub elus see, mida ta ei taha. Kui puuduvad sihid, sünnivad probleemid. Kujuta endale ette, et sa oled punktis “A” ja tahad jõuda punkti “B” ja formeerid oma kavatsust olles punktis “A”, ehk ma rohkem ei taha olla punktis “A” ja kui sa pole määranud, mis on sinu konkreetne siht, sa oled taas punktis “A”. Aga selleks, et jõuda punkti “B”, tuleb teha kindel kavatsus ehk “ma olen punktis B”.
Loo oma soovid ja tahtmised nii, et sa ikka liigud soovitu poole, mitte ei jookse millegi eest. Näiteks sul on laenud ja loomulik, et sa tahad kiiremini nendest vabaneda. Energia liikumise seaduse järgi, kuhu sa suunad oma mõtted, sinna ka jookseb energia. Selles ongi vahe: “ma tahan võlgadest vabaneda” või “minu elus puuduvad laenud, kõik on makstud”, ehk lähtu lõpp-punktist, mida sa tahad saavutada. Kui sa elad hirmus ja valus selle ees, et sa pead maksma laenu, see situatsioon ainult süveneb. Sinu elus realiseerub see, mis on sinu peas, just sina lood enda reaalsust, mitte välistingimused. Keskendu probleemi lahendamisele, mitte probleemile.
Kui sa ei tea, mida sa tahaksid oma elus saavutada, koosta vähemalt oma soovide nimekiri. Leia aega sellele mõelda, see on ju sinu elu. Oma päevategevuste ajal istu maha, võta oma märkmik ja mõtle oma elu üle, mida sa reaalselt tahad. See on kergem kui tööd teha. Tähtis on õppida tunnetama oma vajadusi ja soove. Mõtle mitte teiste inimeste soovidest, mida tahavad sinu sugulased, lapsed ja sõbrad, aga hoopis näiteks mida sa saad nende heaks teha kui sul oleks raha. Mõtle endast, mida sina isiklikult tahad.
Ära soovi seda, mis on teistel, need pole sinu soovid ja sa ei tea, kuidas need olid realiseeritud ja sa ei tea, mida teine inimene pidi ületama, et saavutada seda, mida sa näed. Näiteks üksik naine leiab, et tema sõbrannal on hea abikaasa, et ta on vastutav, hoolitseb laste ja pere eest, teenib raha ja palju muud. Kuid kui ta ise kohtab selliste omadustega meest, hakkab ta nägema, et polegi kõik nii lilleline, nagu ta endale ette kujutas. Hea kui hiljem tuleb mõistmine, et ta tahtis endale oma sõbranna õnne, mitte seda, mida ta tegelikult endale on tahtnud.
Me tahame oma soovide täitmises saada mitte objekti, mida oleme soovinud, vaid õnne ja rõõmu tunnet. Kui sa teed kavatsust, lähtu nendest tunnetest, et sa tahad neid nautida. Näiteks kui sa tahad, et sinu vanemad oleksid terved, ütle nii: “Ma olen õnnelik ja rõõmus, et minu vanemad on terved!” Või ma olen tänulik Universumile stabiilsuse ja rõõmu tunnete eest, mis annab minu arvel olev raha summa (summa mõtle ise välja, mis sind rõõmustab). Samas tee iga päev samme, mis juhatavad sind oma soovide ja tahtmiste poole.
Selleks, et kuhugi jõuda, tuleb asuda teele, olla valmis tegutsema. Et saavutada tulemused, tuleb osata näha ka võimalusi. Sa ei saa kunagi oma kõhtu täis, kui sa lihtsalt avaldad kavatsuse, kuid kindlasti leidub võimalus teenida raha ja osta endale toitu. Ole valmis rõõmuga võtma vastu situatsioone, mis aitavad sulle saada soovitud, luba uuel tulla sinu ellu.
Kui lind teeb endale pesa, ta ka tegutseb selle nimel, ega ta ei lenda ja ei kiru elu, et iga aasta tuleb uus pesa teha ja lisaks ta veel istub oksa otsas ja mõtleb endale välja põhjuseid, miks ta ei viitsi täna pesa teha. Lind tegutseb sihikindlalt. Kui sa lood kavatsust, siis ole ka valmis väljuma oma mugavuse tsoonist, ise enesest banaan sulle pähe ei kukku.
Autor: Alexis Varnum
Allikas: Elu algab seal, kus lõpeb mugavustsoon
Maagilised nõuanded, kuidas raha ja rikkust ligi meelitada
Soovide täitumiseks tuleb astuda ise esimene samm ja universum astub tuleb teile sammuga vastu