Ilona Karula: nais- ja meesenergiatest

Viimasel ajal kuuleb palju nais- ja mees energiatest ning oma sisemise lapse tagaotsimisest. Samas pole aga nendest naisteringidest ja trummipõristamise õhtutest kasu kui oma hingelikkust üles ei leita. Hing on see, mis toob kokku nais- ja meesenergia ehk loomise ja tegutsemise jõu ning tõstab kehas esile rikkumatuse ehk lapseliku siiruse, mängulisuse ja lihtsuse, kirjutab Ilona Karula lehel Algolemus.com.

Osad peavad mind väga naiselikuks, teised liiga mehelikuks, sest inimestel on stereotüüpsed arusaamad justkui naiselikkus peidab end kleitides ja koduses leemekulbi liigutamises ning mehelikkus toob leiva lauale ning lööb naela seina.

Selline kooslus võib mõnede paaride puhul toimida küll, aga paljudel juhtudel tänapäeval siiski mitte, sest suhted, kus üks kurnab ja teine annab rohkem ei ole jätkusuutlikud. Kusagile peab mahtuma ka hingelikkus ehk elukirg, väljendada seda, mida me südamest armastame ja hingelt naudime, ilma, et peaksime täitma punnitatud rolli.

Naisenergia on loomine, meesenergia on loomingu ellu viimine.

Kui inimene loob ja suudab oma loomingu realiseerida, siis on ta täiuslikus tasakaalus. Kui mõlemad partnerid on täiuslikus tasakaalus, siis suudavad nad ka oma partnerluses hoida harmoonilist dünaamikat. Tean seda oma 22 aastat kestnud staažika suhte pealt, et kui endal on midagi paigast ära, siis tekivad ka suhtesse pinged.

Seega naisenergiat ei saa naiste käest ja meesenergia ei tule meeste kaudu.

Nais- ja meesenergia tulevad individuaalselt igaühe enda seest, olenemata, kas naine kannab kleiti või mees vastutab finantside eest. Sõltumata, kas oleme vallalised või partnerluses. Olenemata, kas tegeleme nö. meeste või naistetöödega.

Inimesed on alati hinges õnnelikud kui nad saavad endas loomingut ellu kutsuda ja seda realiseerimise kaudu ellu viia.

Kui nad teevad kogu hingest midagi, mis sisemiselt rõõmustab ja toidab terviklikult nende hinge.

Minu töötegemist, läbipõlemist, õnnestumisi ja põrumisi on seetõttu parajalt hukka mõistetud, aga vaatamata kõigele olen ma õnnelik, sest naudin nii töötegemist kui leemekulbi liigutamist, naela seina löömist kui kleitide kandmist, musklite treenimist, investeerimist, graatsiliselt voolamist kui ka mehiselt toimetamist. Mulle näiteks väga meeldib mööblit tuunida ning palusin ise oma mehel kord kinkida endale lihvimismasina. Ups, kas ma olen nüüd oma naisenergia minetanud?

See, mida kanname, kuidas välja näeme või oma töö- ja koduelu korraldame ei defineeri absoluutselt meis naiselikkuse ega mehelikkuse osakaalu. Meid saab defineerida ainult see, kuidas me oma hingelise heaolu, partnerluse ja eluga hakkama saame.

Seega pole mõtet targutada naiselikkusest kui elus puudub loomingulisus. Pole mõtet targutada ka mehelikkusest kui ei suudeta oma unistusi realiseerida. Pole mõtet targutada sisemisest lapsest kui tegelikkuses vaeveldakse naeratava depressiooni käes.

Hing on nais- ja meesenergia ning sisemise lapse kolmainsus, millega tuleb võrdselt tegeleda individuaalselt enda sees.

Seega pole vaja tegeleda naiselikkuse ega mehelikkuse aspektide tagaotsimisega ega nõuda heaolu saamist või mugavuste tagamist kellegi teise käest. Esmajoones on vaja tegeleda oma hingelikkusega. Mida sügavam kontakt saavutatakse oma hingega, seda sügavamalt on võimalus saada puudutatud oma naiselikkusest ja mehelikkusest ehk loomisest ja realiseerimisest ehk elukirest ja naudingutest kõige rahulolevamal moel.

Seega järgnege ainult oma hingele, mis aitab teie pusletükile leida õige pildi. Pole ilmaegu öeldud, et kui leiad oma hinge, siis kõik ülejäänu loksub elus paika.

Elage lihtsalt nii, et olete sisemiselt õnnelikud!

Head naistepäeva kõigile ja palju lilli teile! Mul ja tütrel juba kaunis kimp laual

Autor: Ilona Karula

Allikas: www.algolemus.com

Seotud