Iidsed uskumused: millised on head ja millised halvad ended?

Läbi aegade on olnud uskumusi, et millegi tegemine või nägemine toob endaga kaasa vastavalt siis midagi head või on hoopis ebaõnne kuulutaja. Loe, millised on vanade mustlasennustajate jaoks tähendusrikkad ended.

Hommikul ämbliku nägemine. Seda peetakse halvaks endeks. Mida varasem hommik ja suurem ämblik, seda suurem oht teid ähvardab. Kuid see kehtib vaid ruumides nähtud ämblike kohta ja eriti kui kohtad ämblikku magamistoas. Õues kohatud ämblik midagi halba ei tähenda.

Õhtune ämblik. Seevastu pealelõunast alates kohatud ämblik toob hoopis õnne ning mida väiksem ta on, seda suurem on õnn. Eriti head uudised ootavad siis, kui kohata pikajalgset ämblikku.

Hobuseraua leidmine. Kui leiad hobuseraua, siis ootavad sind head uudised ja õnnelik saatus. Eriti hästi peaks minema just rahaasjades.

Ratsutaja nägemine. Hoia silmad lahti, sest kui kohtad punase peaga inimest, kes ratsutab valge hobuse seljas, siis saad kuulda häid uudiseid.

Hirnuv hobune. Kui hobune jookseb ringi ilma silmnähtava põhjuseta valjult hirnudes, siis usutakse, et sureb keegi lähedane.

Sügelev kõrv. Kui teie parem kõrv sügeleb või kipitab, siis räägib keegi teist hästi, kui aga vasak kõrv sügeleb, siis halvasti. Selleks, et teada, kes teist räägib, öelge valju häälega kõikide nimed, keda arvate end taga rääkivat. Kui ütlete õige nime, siis sügelemine lõpeb.

Nina sügelemine. Kui nina sügeleb hommikul vara, siis saate kuulda päeva jooksul häid uudiseid. Võimalik on ka, et sel päeval on oodata külalisi.

Riided tagurpidi või king valesse jalga. Kui juhtute oma jalanõu valesse jalga pistma või särgi tagurpidi selga tõmbama, siis tuleks olla tähelepanelik, sest usutavasti on see märk lähenevast õnnetusest.

Pilt kukub raamist või kivi sõrmusest välja. Seda peetakse üldiselt halvaks endeks. Kui pildil on mõni sugulane, siis tähendab see tema haigestumist.

Linnupesa hävitamine. Väga halb on lisaks lindude pesa hävitamisele ka lepatriinu või linnu tapmine. Usutakse, et aasta jooksul murrab seda teinud inimene mõne luu.

Lepatriinu maandub sinu peal. Seda on peetud väga hea õnne ennustajaks. Kui lepatriinu sinu peal maandub ja rahulikult ringi jalutab, siis ootab sind lähiajal eest midagi head.

Soola mahapillamine. Kuna vanasti oli sool väga kallis, siis peeti väga halvaks endeks, kui keegi ajas soola ümber või pillas maha. Eelkõige ennustas see varalist kahju.

Redeli alt läbi minemine. Kuna kolmnurkne redel sarnaneb võllapuuga, siis hoiduti vanasti selle alt läbi minemast. Usuti, et see toob endaga kaasa halba õnne.

Vikerkaare nägemine. Arvatakse, et mida täiuslikum kaar on vikerkaarel, seda suurem õnn ootab.

Neljalehelise ristiku leidmine. Neljaleheline ristik tähistab usku, lootust, armastust, õnne. Kui kaks inimest koos leiavad neljalehise ristiku, tekib armastus. Kui paned neljalehise ristiku padja alla, näed und tulevasest kallimast.

Allikas: Ray Buckland “Mustlasennustuste saladused”

Loe lisaks: NÄDALA TAROSKOOP | Esile kerkivad vanad hirmud ja mured, millega tuleks tegeleda, et need lõplikult kaoks

Maarahva uskumuste järgi on käes suured päevad: 21.-24. juuni on püha leedoaeg

Seotud