Iidne Gayatri mantra äratab intuitsiooni ning tervendab keha ja meelt

Gayatri, ka Savitri mantra on üks iidsemaid ja võimsamaid sanskritikeelseid mantraid ja palveid. Selle loitsimine annab kaitse, toob teadlikkuse ja valgustumise, äratab intuitsiooni, puhastab meele, vähendab halbade tegude mõju, lisab elujõudu ning tervendab füüsiliselt, emotsionaalselt ja vaimselt. See viib teel suurema tarkuse ja hingekasvamise poole minema kõik takistused.

Om Bhur Bhuvah Svah,

Tat Savitur Varenyam,

Bhargo Devasya Dhimahi,

Dhiyo Yo Nah Prachodayat

Vabatõlkes tähendab see – saavutagu kõik olendid Maa peal valgustatuse. Ent nagu teistegi mantrate puhul, pole sanskritikeelsete sõnade tähendus nii oluline kui õigel, veedades antud hääldamisel tekitatud vibratsioon kehas ja tšakrates. Seepärast ei soovitata Gayatri mantrat ka laulda, vaid ikka loitsida. Gayatri Devi – too teadmiste jumalanna ja nelja veeda andja on Gayatri mantra jumaluseks. Nagu pildil näha, istub ta küllust sümboliseerival punasel lootoseõiel ning teda saadab puhtuse sümbol valge luik. Kui Gayatri Devit kujutatakse kahe käega, hoiab ta ühes teadmiste sümbolit raamatut ja teises tervise sümbolit ravimianumat. Kui aga viie kätepaari ja viie peaga, hoiab ta oma kümnes käes kõiki jumalate Šiva, Višnu ja Brahma relvi. Tema viis pead aga tähendavad nelja veedat pluss Loojat ennast.

Millal loitsida? Nagu inimestes, nii on ka ajal kolm vaimulaadi ehk kvaliteeti: sattva, rajas ja tamas ehk vastavalt õndsus, kirg ja inertsus. Kell 4-8 hommikul ja 16-20 õhtul on sattvalik aeg, 8-16 on radžaslik ehk päevased tegemised ja kohustused ning 20-4 on tamaslik ehk põhiliselt uneaeg. Gayatri mantrat peetakse suurepäraseks loitsida sattva-ajal, mis on parim heade ja üllate tegude, tänulikkuse ja palvete jaoks. Veedad soovitavad seda loitsida päikesetõusul ja päikeseloojangul, näoga päikese poole. Mõned allikad kolm korda päevas hommikul, keskpäeval ja õhtul.

Mitu korda loitsida? Kolm korda järjest. Veel parem 108 korda. 108 on iidne ja sümboolne arv. Numbrite kombinatsioon 1, 0 ja 8 ilmeb pühades tekstides mitmel moel: 18 mahasiddhat ehk täiuslikkuseni jõudnud joogameistrit, 1008 jumala nime jne. Ka on joogid iidsetel aegadel sügaval meditatsioonis viibides saanud teadmise, et Maa kaugus Päikesest on 108 Päikese läbimõõtu. Et loitsimisel saaks keskenduda vaid mantrale, mitte kordade lugemisele, tasuks samal ajal sõrmitseda 108 palvehelmest koosnevat malat.

Kuidas loitsida? Suletud silmadega. Tunneta kogu loitsimise aja, kuidas Gayatrilt tuleb sinusse valgust, puhtust ja tarkust. Hoia Gayatri kujutis kulmude vahel kolmanda silma punktis.

Ehkki parima tulemuse saab loitsides, on Gayatri mantrat ka lauluna ilus kuulata. Siin esitab seda India laulja ja laululooja Shekhar Ravjiani.

Allikas: Makarikamaa.wordpress.com

Loe lisaks: 11 tarkust, mida rasketel hetkedel meeles pidada

Selgeltteadmine: harjutus oma intuitsiooni arendamiseks

Energiavampiirlus meie igapäevaelus – mis see on?

Seotud