Igor Volke: Kuule naasmine tähistab uue epohhi algust inimkonna ajaloos

""Väike samm inimesele, suur hüpe inimkonnale!" - need sõnad ütles esimene inimene Kuul - Neil Armstrong 21. juulil 1969. aastal, kui astus meie lähima kosmilise kaaslase pinnale. Sellest ajast möödub tänavu 50 aastat. Paljude hämmastuseks pole inimene viimased 47 aastat Kuu peal enam käinud, kuid tänavu 27. märtsil tehti NASA -s avaldus, mis tähistab uue epohhi algust inimkonna ajaloos," mõtiskleb ufoloog ja Kosmonautikapäeva traditsiooni elustaja ja eestvedaja Igor Volke.

2017. aasta detsembris allkirjastas Donald Trump kosmoseprogrammi direktiivi, mille kohaselt pannakse suurt rõhku ameeriklaste Kuu ja Marsi suunalistele plaanidele – kavas on Maa lähedastele taevakehadele liikumise projekte kiirendada, et Ameerika oleks sellesuunalistes arengutes liider.

Mike Pence ütles: “Ma tean, et NASA on valmis väljakutseks liikuda edasi Kuule – seekord selleks, et sinna jääda”. USA riiklike struktuuridega võtavad investoritena osa arvukalt erafirmasid, näiteks Space-X, Northrop Grumman, Boeing jt. Kuu suunas liiguvad inimesed, robotid ja roverid – uus epohh inimkonna ajaloos on alanud, otsused on tehtud.

Kõigest sellest ja Kuu eelmisel sajandil uurimise ajaloost, järgnenud viiekümmest aastast mõistatuslikust vaikusest ja selle ümber sündinud müütidest tulebki juttu tänavusel Kosmonautikapäeval, mis toimub sel reedel, 12.aprillil kell 18 Tallinna Teletornis.

Autor: Igor Volke


Kosmonautikapäev 2019 Teletornis: KUU päev

Aeg: reede, 12. aprill 2019 kell 18-21

Esinevad: Mart Noorma, Igor Volke, Priit Ennet, ansambel Kosmosemoos

Koht: Teletorni kinosaal 2. korrusel

Sissepääs: Teletorni aastapiletiomanikele tasuta, teistele sissepääs 3€. Vajalik eelregistreerimine aadressil teletorn@teletorn.ee. Lisainfo: Kosmonautikapäeva esinejate kohta SIIT.

Seotud