Igor Mang: riitused annavad kosmosega ühise hingamisrütmi ja aitavad tuua ellu muutusi

Armastatud tähetark Igor Mang tutvustab maagilisi toiminguid, mida sobib sooritada pööripäevadel ehk riitusi.

Alates 1990

“Riituste korraldamise tava sai alguse sellest, kui osalesin krahv Arnold von Keyserlingi korraldatud Tarkuse Kooli seminaril 1990. aastal, kus ma tutvusin ka oma praeguse naise Küllike Sillinguga,” meenutab Igor. “Lehes oli kuulutus, et toimub seminar, kuhu saab kandideerida. Krahv valis hoolikalt, keda sinna osalema võtta. Saatsin enda ja oma tollase abikaasa Ülla Mangi horoskoobi ning saime jaatava vastuse.

“Seminar algas juuli lõpus, kestis kümme päeva ning lõppes 6. augustil riitusega. “Filosoof Hermann Keyserlingi poeg Arnold von Keyserling, Veevalaja, oli üks Euroopa new age liikumise vaimseid liidreid ja riitus toimus Raikkülas, tema isa kunagises mõisas. Tema naine Wilhelmine Keyserling, Kaksikute tähtkujust joogaõpetaja, pärines Habsburgidest. Muide, mõlemad suitsetasid päris kõvasti ja tarbisid ka alkoholi. Neil oli sünnikaardis Päikese ja Neptuuni opositsioon, mis soosib alkoholiga liialdamist. Krahv oli teinud osalejate horoskoobid kellaajaliselt valesti, ta ei arvestanud Moskva aega, ma ütlesin seda ja aitasin need ära parandada. Kui Küllikesega hiljem Viinis käisime, nägime nende juures ringe Hiina muutuste raamatust, mida nad loengutel kasutasid.”

Krahvi korraldatud riitus avaldas Igorile muljet ja sellest peale on ta neli korda aastas neid ka ise korraldanud. “Põhimõte on selles, et sa moodustad lõkke ümber kosmose algmudeli, nelja põhielemendiga maagilise ringi. Mantrate ja loitsudega kutsud alla universumi eri tasandite energiad, vaimolevused, metshaldjad, gnoomid. Teispoolne maailm on olevusi täis. See on nagu raadiolainetega, me ei näe neid, aga need on olemas – meie ümber on palju võnkeid ja laineid. Elu ongi võnked, lained ja värvid. Meil lendasid tookord kured kohale ja vikerkaar tuli taevasse. See on päris sage, et ilmuvad huvitavad loodusnähtused. Mina teen lihtsamalt ja mängulisemalt kui nemad, kõik ei jõua nii põhjalikult enne mediteerida kui meie tookord.

Riitus näeb välja nii, et kui teed ida ilmakaare poole kummarduse, see on horoskoobi esimene maja, siis mõtled sellele päevale, mil endale meeldisid. Lõuna poole kummardust tehes kujutled päeva, kui tööl läks hästi. Lääne poole kummardades mõtled vastassoo esindajale, kellega tahad lähemalt suhelda. Põhja poole kummardades meenutad esivanemaid. Kagusse kummardades mõtled sõbrale, edelasse kummardades lemmikloomale, loodesse kummardades lapsele ja kirdesse kummardades kingitusele, mille annad endast ringis paremal ja vasakul käel olevale naabrile, kui soovid head kevadet/suve/sügist/talve.

Ma olen neid riitusi igal pööripäeval teinud sama kaua, kui olen Küllikesega koos olnud, veerand sajandit. Esimest korda tegin Pärnus astroloogiakursustel, kui 1990. aasta detsembris võtsime Pärnu jõe ääres kuusemetsas talvisel pööripäeval talve vastu. Olen teinud neid iga aasta neli korda, ainult üks kord on jäänud vahele, kui olin sügisese pööripäeva ajal Portugalis. Riitused annavad kosmosega ühise hingamisrütmi, tunde, et hingad koos universumiga.”

Riitus kestab umbes kaks tundi. Igori sõnul on see nagu mõtestatud võimlemine värskes õhus, kasulik ka tervisele. Neli-viis inimest käivad riitustel juba ammu, aga alati tuleb ka uusi. Tänavu oli kevade alguse riitusel 15 inimest, tavaliselt on umbes 20. Maksimum on olnud 63 inimest, miinimum neli.

“Päikese liikumisega on seotud muutus – kui päike jõuab kevadpunkti või sügispunkti, siis loodus muutub ja muutuvad vibratsioonid. Riitus aitab teadlikult tuua muutuse ka oma ellu. Me kutsume sinna kokku loodus- ja metsavaimud, haldjad ja sülfiidid, samuti esivanemate hinged. Karikas Põltsamaa veiniga käib ka ringi. Samuti kutsume planeedid – vaimult suursuguse Päikese, hoolitseva Kuu, armastusväärse Veenuse, geniaalse Uraani, musikaalse Neptuuni, maagilise Pluuto, julge Marsi, rikka Jupiteri, nutika Merkuuri ja tööka Saturni. Hoiame kätest kinni ja laseme selle energia endast läbi. Kevade alguse riitusel pöördusime Kuu poole, mina olen päris suur kuukummardaja. Kui ma õhtuti Kadriorus koeraga jalutan, näen kuud tihti.” Kuud vaadates soovitab Igor öelda nõnda: “Ilus ja armastusväärne, emalik ja hoolitsev Kuu, ma tänan sind, et sa oled mulle andnud armastava naise, head sõbrad, ilusa kodu, maitsva toidu.” Igor selgitab, et Kuu hoolitseb eelkõige kodu eest.

Astroloogia kontekstis saab aastaaegu vaadelda kolme märgi kaupa. Kolm esimest päikesemärki – Jäär, Sõnn ja Kaksikud – on kevad, kevadine pööripäev. See on aeg, kui inimene on veel ema kõhus, ta elab suurema üksuse sees. Suvine pööripäev on Vähi mõju all, Vähk, Lõvi ja Neitsi kontrollivad perekonda ja kodu, kuhu laps sünnib, tema tegutsemisraadius piirdub vanemate maja ümbrusega. Sügisene pööripäev on Kaalude valitsemise all, järgnevad Skorpion ja Ambur, seal noor abiellub ja sünnib ühiskonda, kus on palju perekondi. Täisealise inimese tegutsemisraadius on kui mitte terve maailm, siis oma riigi piirides kindlasti. Talvine pööripäev – Kaljukits, Veevalaja ja Kalad – on aeg, kui inimene saab isaks. Kaljukits on isa sümbol. Täiskasvanud inimene ei saa piirduda ainult koduaiaga. Aastavahetus on mõtteline teispoolsusse minemise punkt, vaimne maailm. See on vaimne sünd õpetuse sisse.

Igor leiab, et huvi riituste vastu näitab, et toimub ka muinasaja renessanss, mitte ainult keskaja renessanss. “Muinasaeg oli väga maagiline, siis oli palju loodusmaagiat. Keskajal ülistas inimene jumalat, aga loodus on jumala looming ja looming peegeldab loojat. Põhimõtteliselt on see new age muinasaja riitus, mida ma teen. Riitusega algab uus aastaaeg. Elu edasi viiv jõud, see allikas, mis elustab ühiskonda, ongi müstika. New age väljendubki sellistes asjades, see on uue ajastu vaim. Krahv Keyserling oli selle üks suuremaid liidreid. Londonist põhja pool Stonehenge’i megaliitide ümber, mida mul on ka olnud õnn külastada, tehakse alates 1830. aastatest riitusi ja kantakse druiidide rõivastuse sarnaseid pikki toogasid.”

Lisaks riitustele on Igor läbi viinud mõned astroloogilised paaripanekud. “Astroloogiliselt paaripanek tähendab, et ma teen pruudile ja peigmehele horoskoobid ja vaatan, kuidas inimesed omavahel sobivad. Loen ette ühe ja teise põhiomadused, ütlen, mis on siduvad omadused ja võimalused, aga ka seda, mis võib tekitada lahkhelisid. Ma esitan seda kui kosmilist passi, et kui riik paneb inimesed paari horisontaalselt, siis pärast astroloogiliselt paaripanekut on nad ka vertikaalselt ühendatud.”

Allikas: “Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused”, kirjastus Pilgrim

Seotud