Igapäevane hingamine: tehnikad, mis toovad su ellu rõõmu, tasakaalu ja armastust

Kas sulle meeldiks, kui sa saaks elus kõike juhtida pelgalt oma hingamist kohandades? Siin on sulle hingamisterapeudilt Dan Brulelt harjutused, mis aitavad jõuda kaunimasse ja loovamasse seisundisse.

Üks olulisemaid asju, millele me hingamistöös keskendume, ja üks peamisi asju, mida me seminaridel rõhutame, on positiivse meeleseisundi tekitamine ja hoidmine. Tony Robbins nimetab seda “kauniks emotsionaalseks seisundiks” ning Barnet Bain ütleb selle kohta “kõige imelisem tunne”. Mina kogen seda kui vaimset seisundit.

Olen kindel, et sa oled mõnikord olnud halvas tujus, kas põhjusega või täiesti ilma nähtava põhjuseta ning seetõttu on sul olnud tunne, et kõik käib sulle närvidele: pisiasjad, mis tavaliselt sind ei häiri või häirivad natuke, viivad su nüüd täiesti rivist välja. Sa ei suuda oma seisundi tõttu nautida isegi asju, mis sulle tavaliselt meeldivad. Ja siis on neid kordi, kus põhjusega või täiesti ilma põhjuseta tunned sa end ülihästi. Sa tunned end nii hästi, et asjad, mis sind muidu närvi ajavad, nüüd üldse ei morjenda. See kõik juhtub tänu sinu sisemisele seisundile.

Vaimses hingamises on kaunisse seisundisse minemine või selle loomine kesksel kohal, see on kõige olulisem. Järgnevad harjutused on just selleks mõeldud, et viia sind sellesse kõige kaunimasse ja loovamasse seisundisse. Püüa järgmisi harjutusi teha nii suure rõõmuga, kui saad, sest selles kaunis vaimses seisundis olles suudame iseendas kõige parema ja kõrgema esile tuua.

Kaastunne ja andestamine

Need on tunnete ja südamega seotud seisundid. Nendega saab ühendust siis, kui keskenduda südamele ja hingata pehmelt ja õrnalt, nii et hingamises on nii jõudu kui rahu. Kujuta ette väikest last, kellel tulevad hambad, kes on tujust ära, kes tunneb end halvasti, nutab ega saa magada. Lõpuks leiab ta leevendust ja magab rahulikult. Nüüd pead sa ta sülle võtma ja voodisse viima nii, et ta üles ei ärkaks. Kuidas seda teha? Hinga samamoodi: tundlikult ja õrnalt nagu laps.

Üks hingamistöö saladusi on teadlikult keskenduda hingamise ajal ühele või teisele omadusele. Milline on kaastunne? Kuidas hingab inimene, kes tunneb suurt sooja kaastunnet? Hinga nii. Mis tunne on andeks andmine? Mis tunne on, kui sulle andeks antakse? Kuidas hingab inimene, kes südamest andestab või kes leiab andestust? Neile küsimustele pole üht ja ainuõiget vastust. Sul on võimalus ise oma vastus leida. Keskendu kaastundele ja andestusele ning kasuta hingamist selleks,et anda neile vorm ja väljendusviis.

Ühendus, ühtsus

Me kõik hingame ühest ja samast õhust, mis meie planeeti ümbritseb. Mis tähendab, et hingamise kaudu me juba oleme ühenduses kõige ja kõigiga, anname me sellest endale aru või mitte. Ärata see tunne endas üles. Õpi hingamise abil seda kogemust avastama. Imetledes päikeseloojangut, ära vaataseda ainult silmadega, võta seda hingates endasse. Kedagi või midagi kuulates hinga selle energiat iga hingetõmbega endasisse. Kui sa midagi puudutad, tunneta seda iga hingetõmbega. Kõik on energia ja kui me selle energiaga hingamise kaudu ühenduses oleme, suudame olla ühenduses kõigega.

Imeline tunne

Meenuta mõnd hetke, mil sa tundsid end imeliselt, kui kõik oli hästi, kui sa olid üliõnnelik, kui sa tundsid end täis elu ja inspiratsiooni, kui sa olid avatud ja kõigega ühenduses. Võibolla sa olid armunud. Või vaatasid oma vastsündinu silmadesse. Või sa vaatasid päikeseloojangut või lõid ideaalse servi või küpsetasid saiakesi ja need tulid täiuslikult välja või su presentatsioon läks üliedukalt või sa sõlmisid hea tehingu. Võib-olla sa pakkisid, et puhkusele sõita või tähistasid midagi. Või teenisid kedagi ja aitasid maailma või kellegi elu paremaks teha, panustasid millessegi, mis on suurem kui sina. Kui sul mõni selline hetk meelde tuleb, kujuta ette, et see toimub just praegu. Kujutle end sellesse olukorda. Tunneta seda. Milline see kogemus on? Mis tunnet see tekitab? Hakka hingama ja seda tunnet enda sees paisutama. Tunneta seda tunnet ja toida seda iga uue hingetõmbega. Lõdvestu iga väljahingamisega ja naudi seda. Ole väga rahulik. Ole hetkes, hinga ja keskendu sellele maailma kõige mõnusamale tundele.

Peegeldav hingamine

Kui sa füüsiliselt hingad sisse, siis mõttes hinga välja. Ja kui sa füüsiliselt hingad välja, siis mõttes hinga sisse. See on vaimse hingamise tehnika, mida nimetatakse ka “peegeldavaks või vastassuunaliseks hingamiseks” (De-reflexive Breathing). See harjutus on üks Krišna kriya-jooga elementidest, kuid sellise hingamise selgeks õppimine on selles kõige olulisem. Kui sa hingad, kujuta ette, et õhk ja valgus liiguvad ühel ja samal ajal üht ja sama teed, kuid vastassuunas. Mõnele meeldib kasutada oma käsi, et kujutada ette valgust. Õhku sisse hingates liigub valgus meist eemale; õhku välja hingates liigub valgus meie poole. See meditatsioon on mõeldud selleks, et lahustada eraldatuse illusiooni ja vabaneda kehaga samastumise harjumusest. Selle mõte on aidata meil sulanduda üheks energiaga, mis kõike ja kõiki täidab ja ümbritseb. Nagu üks sõber mulle kunagi ütles, kõigel universumis on teadvus, ja kui me liiga palju enda teadvusele keskendume, läheme universumiga tasakaalust välja.

Kolm lainet: rahu, armastus ja rõõm

Keskendu oma südamele ja tekita sisse hingates armastuse, rahu ja rõõmu energiat. Täida ennast selle energiaga ning iga väljahingamisega saada seda endast välja. Iga väljahingamine on nagu laine. Nagu siis, kui sa kivi tiiki viskad, nii liigub ka nüüd ringjas laine igas suunas. Hinga südamele keskendudes kolm korda sügavalt sisse ja kolm korda suure ohkega välja. Tunne, kuidas sa täitud armastuse, rahu ja rõõmuga ning saada seda energiat seejärel laia maailma – ole nagu lill, kes oma lõhna jagab. Südamest tulev kavatsus suudab koos hingamisega imesid korda saata.

Vaimne tolmuimeja

See on edasijõudnute meditatsioon julgematele. Hinga kogu maailma negatiivsus enda südamesse ja lase oma südamel see positiivseks energiaks transformeerida. Hinga sisse valu ja välja naudingut. Hinga sisse hirmu ja välja turvatunnet. Hinga sisse viha ja välja armastust. Süda on muundaja, transformaator. Usalda teda. Kasuta seda omadust ära. Hinga sisse kurbust ja välja tänu. Hinga südamest. See energia ei jää sinu sisse pidama. See läheb sinust peatumata läbi. Ole nagu laps: süütu. Usu, et süda suudab imekombel ja otsekohe transformeerida igasuguse energia armastuseks ja rõõmuks ja rahuks. Süda teab, kuidas seda teha. Südamega näeme kõigis jumalikkust. Oma südamega näeme kõiges täiuslikkust. Siinkohal pole vaja mõelda. Siin saab ainult tunda.Seda saab vaid südamega luua.

Allikas: Rahulolu tänases päevas: juhi oma elu nii, et tunneksid end hästi

Kuidas saada õnnelikuks? Kas õnn kaasneb õige eluga?

Ainult armastus suudab päästa maailma ja muuta sinu elu imeliseks

Neli sammu, kuidas lõpetada muretsemine selle pärast, mida teised sinust arvavad

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.